ورود به سیستم  |  نقشه سایت
 Language
     
 
آخرین اخبار IRAN TELECOM 2010

نحوه فعال سازی سرویس آوای انتظار همراه اول تشریح شد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  مدیر کل رایانه و محاسبات همراه اول نحوه فعال سازی سرویس جدید آوای انتظار ( RBT ) که امکان شنیدن آوای مورد نظر مشترک را در زمان تماس با وی ممکن می کند تشریح کرد.

علیرضا طلوع با بیان اینکه سرویس آوای انتظار برای جلب رضایت و ارج نهادن به خواسته مشترکان سیم کارتهای دائمی و اعتباری همراه اول ارائه شده است ؛ افزود : ایجاد جذابیت و تنوع برای مشترکین از جمله مزایای این سرویس است . وی در مورد راه اندازی و نحوه استفاده از این سرویس گفت مشترکان می توانند برای فعال سازی و تغییر آهنگ ، قطع سرویس از سه روش ارسال پیام کوتاه به شماره 8989 ، سایت همراه اول و تماس با تلفن گویای 09990 استفاده کنند .

طلوع در مورد روش ارسال پیام کوتاه در فعال سازی آوای انتظار گفت : این روش ساده ترین روش استفاده از این سرویس بوده و فعال سازی ، تغییر آهنگ ، قطع سرویس با ارسال پیام کوتاه به شماره 8989 امکان پذیر می باشد. برای این منظور مشترک باید کد آهنگ مورد نظر را به شماره 8989 ارسال کند. همچنین برای تغییر آهنگ باید کد آهنگ جدید را به این شماره ارسال کرده و در صورت درخواست برای قطع سرویس عدد 5 را به 8989 پیامک کند.

مدیر کل رایانه و محاسبات شرکت ارتباطات سیار گفت : در صورت تماس با مشترکینی که سرویس آوای انتظار آنها فعال باشد به جای صدای بوق آهنگ پخش می شود. وی ادامه داد سرویس آوای انتظار نیازی به تنظیمات گوشی نداشته و مشترکان می توانند با هر نوع گوشی از این سرویس استفاده کنند.

طلوع با بیان اینکه فعال سازی این سرویس با خرید آهنگ بوده و با انتخاب این آهنگ در زمانهای مختلف آهنگ های مرتبط با مناسبت های روز روی تلفن مشترک فعال می شود اضافه کرد در حال حاضر امکان فعال سازی سرویس مذکور برای مشترکان استانهای اصفهان ، ایلام، آذربایجان غربی ، بوشهر ، تهران ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، البرز ، کرمان ، لرستان ، کهکیلویه و بویراحمد ، گلستان ، گیلان ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان و یزد امکان پذیر است.

وی در مورد روش فعال سازی این سرویس از طریق سایت همراه اول و دریافت رمز عبور گفت مشترکان باید ابتدا یک پیام کوتاه بدون متن به شماره 8989 ارسال کنند تا پیام کوتاهی حاوی نام کاربری و رمز عبور برای وی ارسال شود . پس از آن مشترک برای فعال سازی این سرویس از طریق ورود به سایت مشکلی نخواهد داشت. طلوع در مورد فعال سازی از طریق تلفن گویا نیز گفت : مشترکان می تواند با تلفن خود از طریق تماس با 09990 و با انتخاب کلید منوی 3 به منوی خدمات غیر حضوری مراجعه و امکان استفاده از سرویس آوای انتظار را فعال کنند.

مشترکان جهت اطلاعات بیشتر به سایت همراه اول به نشانی http://www.rbt.mci.ir مراجعه کنند.

29 / 08 / 89

مراجعه ده هزار نفر به 1868 برای دریافت خدمات امور مشترکین همراه اول

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیر عامل شرکت خدمات اول از مراجعه حداقل ده هزار نفر برای دریافت خدمات امور مشترکین سیم کارتهای همراه اول در چهار روز برپایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی خبر داد.

ن
اصر غدیر کاشانی با بیان اینکه پاسخگویی رایگان به سوالات مشترکان همراه اول ، امکان پرداخت وصل بدهی ، تعویض سیم کارت سوخته و مفقودی و اصلاح و تغییر آدرس در غرفه 1868 در نمایشگاه تلکام به مراجعه کنندگان عرضه شد ادامه داد : قطع و وصل خدمات ویژه ، تنظیم سند ، ثبت نام سیم کارتهای همراه اول و فروش سیم کارتهای این اپراتور به قیمت دولتی از دیگر خدمات این شرکت است که بازدید کنندگان ارائه گردید.

غدیر کاشانی با بیان اینکه حداقل ده هزار نفر در چهار روز برپایی نمایشگاه به غرفه 1868 مراجعه کردند ادامه داد اکثر سوالات مطرح شده از سوی مراجعین درخصوص نحوه دریافت خدمات امور مشترکین بود. ارائه فعال سازی MMS و تعویض سیم کارت بیشترین نوع خدماتی بود که در این ایام به مشترکان ارائه شد.

وی با بیان اینکه سرویس آوای انتظار نیز از سوی 1868 برای متقاضیان فعال شد ، ادامه داد : شرکت خدمات همراه اول فروش وایمکس مبین نت را به عنوان نماینده تهران و عامل پخش سراسر کشور در دستور کار قرار داده است.

غدیر کاشانی در توضیح فعالیت های شرکت خدمات اول گفت : 1868 از ساعت 8 صبح تا 11 شب و حتی در ایام تعطیلات به صورت غیر حضوری خدمات مربوط به مشتریان همراه اول را ارائه می دهد. وی افزود : این شرکت به دلیل اشتغال زایی انجام شده موفق به کسب رتبه نخست جشنواره ملی جوان کار آفرین ایرانی در سال 89 شده است.

وی گفت : بیش از 90 نفر از کارکنان این مجموعه را فرزندان شاهد و ایثارگران تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه طبق قرارداد منعقد شده با شرکت همراه اول پاسخگویی به مرکز تماس مشتریان این اپراتور از طریق 1868 نیز صورت می گیرد و خدمات غیر حضوری مربوط به 09990 با پیک موتوری نیز در محل تحویل می دهند.

در واقع 1868 خدمات مرکز تماس و مرکز محتوای همراه اول را به عهده دارد . همچنین قرار است مرکز پاسخگویی سیستم جرینگ همراه اول نیز توسط 1868 انجام شود .

برای این امر یک تیم 30 نفره آموزش های لازم را دیده اند تا بعد از نمایشگاه تلکام این مهم عملیاتی شود . وی با بیان اینکه بزودی تمامی خدمات 1868 به صورت شبانه روزی ارائه خواهد شد .

29 / 08 / 89

ارائه سیم کارت 5 شماره ای همراه اول در Telecom
افزایش 4 برابری سرعت انتقال اطلاعات در سرویس SMS


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  سرپرست روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران ، سیم کارت 5 شماره ای همراه اول را از جمله مهم ترین سرویس هایی برشمرد که در نمایشگاه امسال با استقبال زیادی مواجه شد و اظهار داشت ؛ مشترکانی که چند شماره همراه اول دارند می توانند آن شماره ها را به صورت یکجا در این سیم کارت داشته باشند که هزینه این سیم کارت 5 هزار تومان بوده که بر روی قبض مشترک محاسبه می شود.

آقاجانی سرپرست روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری مخابرات باتبریک عید سعید قربان و با اشاره به نمایشگاه Telecom گفت : همراه اول امسال با سرویس های جدید تری در نمایشگاه شرکت کرده و بسترها و زیرساخت های فنی خود را توسعه داده است که در Telecom امسال تعداد شرکتهای داخلی که با همراه اول حضور یافتند به 27 شرکت افزایش یافته و سه شرکت خارجی نیز در Telecom امسال به همراه ما حضور داشتند که امکان ارائه سرویس های جدیدی که به صورت آزمایشی در دست داریم می تواند توسط این شرکت ها انجام شود.

وی با بیان اینکه در حوزه نمایشگاهی مهم ترین خدمت ما جیرینگ همراه اول بود اظهار داشت این سرویس بااستقبال زیادی مواجه شد به این صورت که به صورت آزمایشی سیم کارت مشترکان همراه اول در نمایشگاه شارژ ریالی شده و توانستند از محصولات پگاه ، کاله و زمزم درداخل نمایشگاه خریداری کنند .

وی ادامه داد توسعه این سرویس مانند دستگاه پز کلیه علمیات بانکی را در اختیار مشترکان همراه اول خواهد گذاشت که این سرویس تا حدود یک ماه آینده به صورت قطعی راه اندازی می شود.

آقاجانی با اشاره به تقویت و افزایش ظرفیت سرویس هایی مثل GPRS ، MMS و دیگر سرویس ها گفت : ظرفیت انتقال اطلاعات سرویس SMS نیز تا چند ماه آینده به چهار برابر افزایش می یابد و به طور کلی سیاست شرکت بر این است که سرویس های جدید را ایجاد و زیرساخت های ارتباطی را نیز توسعه دهد به عنوان مثال سرویس تبدیل سیم کارت های دائمی به نوع اعتباری در سفرهای خارج از کشور را در دست داریم که از این طریق مشترکان همراه اول به صورت اتوماتیک می توانند تا سقف ودیعه از اعتبارشان در خارج از کشور استفاده کنند .

سرپرست روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران ، سرویس هواداران فوتبال همراه اول را از جمله طرح های در دست انجام شرکت دانسته و اظهار داشت : هواداران کانون فوتبال همراه اول می توانند از تخفیفات ویژه در استادیوم ها و محل های ورزشی و امکانات ویژه ای در طول برگزاری مسابقات به ویژه مسابقات اخیر آسیایی برخوردار شوند.

« به عنوان مثال در بازی ایران و نیجریه هر کسی که عضو این کانون باشد می تواند با ارسال عدد 10 به شماره 2010 به صورت پیامک از کلیه اتفاقات مهم بازی آگاهی یابد و این اطلاعات در قالب سرویس موبایل نیوز برایش ارسال می شود» .

آقاجانی در ادامه سخنان خود نمایشگاه Telecom امسال و سال گذشته را در جهت تقویت همکاری همراه اول در بخش های مختلف و به ویژه سرویس های ارزش افزوده عنوان کرد که این سرویس ها مورد استقبال مشترکان قرار گرفت .

آقاجانی با بیان اینکه برنامه ریزی برای شرکت در نمایشگاه از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد اظهار داشت : از حدود 9 ماه گذشته برنامه ریزی برای سرویس های ما در ایام نمایشگاه آغاز و تست های مورد نیاز نیز انجام شد ؛ همراه اول برای سالهای آتی باتوجه به ماهیت تکنولوِژی تلفن همراه و نسل های جدید برنامه هایی را در دست دارد که با گرفتن مجوز های لازم در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که همراه اول آرزو دارد بتواند به مشترکانش خدمات بهتری ارائه کند و با توجه به خدمات و زیرساختهای شبکه امید داریم بتوانیم رضایت مشترکانمان را در سطحی که شایسته مشترکان همرا ه اول است افزایش دهیم.

25 / 08 / 89

افزایش نرخ رو به رشد قیمت سهام شرکت مخابرات ایران در سال 89

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  یکی از بخش هایی که امسال در نمایشگاه تلکام حضور فعال داشت معاونت امور سهام و واگذاری شرکتهای دفتر مشارکتها بود. حیدر پشمی معاون این بخش در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : خصوصی سازی یعنی تغییر فضای حاکم بر موسسات دولتی به نحوی که در عین حفظ بافت اصلی فعالیت ، صرفاً فضای مذکور تغییر یافته و شرایط بازار بر نحوه موسسه طوری تاثیر گذارد که انگیزه و مکانیسم های بخش خصوصی ملاک تصمیم گیری در موسسه مذکور قرار گیرد.

وی در رابطه با نتایج خصوصی سازی در شرکت مخابرات ایران گفت : نتایج این تحول یعنی خصوصی سازی را علاوه بر همه همکاران کلیه سهامداران چه حقیقی و چه حقوقی شاهد بوده اند و دلیل این مدعا نیز برگزاری 5 مجمع عمومی عادی و فوق العاده است که در طول دو و نیم سال گذشته اتفاق افتاد ، و سه بار نیز سود بین سهامداران توزیع شده است . وی در ادامه مهم ترین منافع گذر از بخش دولتی به خصوصی را سود سیزده تومانی سال مالی 86 ذکر کرد که در سال 88 به 30 تومان افزایش پیدا کرده است. بطوریکه در حال حاضر قیمت هر سهم با مبلغ 2448 ریال در بازار بورس معامله می شود . معاونت امور سهام در ادامه افزود : با عنایت به وضعیت صورتهای مالی 6 ماهه ارائه شده مبلغ EPS پیشنهادی یا برآوردی که برای سال 89 پیش بینی شده بود در 6 ماهه اول علاوه بر پوشش کلی EPS افزایش هم نشان می دهد که این خود نویدی است از بهبود وضعیت سهام در آینده شرکت مخابرات ایران و از اثرات بارز آن می توان به عــدم توقف نماد شرکت ( به جز چند روز برگزاری مجمع در سال 89 ) اشاره کرد.

25 / 08 / 89

پربودن حافظه گوشی ، مهم ترین دلیل عدم ارسال پیام است

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران به میزان موفقیت تماس از سیم کارتهای همراه اول گفت : میزان موفقیت تماس ها به طور میانگین 96 درصد است و این میزان در تهران 97 درصد است . اما بطور کلی می توان گفت که از هر 100 تماس حدود سه تا چهار تماس با مشکل برقراری ارتباط مواجه است .

غالب حریری معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری گروه مخابرات ایران با بیان اینکه پیامهایی که به هر دلیلی در مسیر با مشکل مواجه شده و به مقصد نمی رسند و در سیستم صورتحساب گیری محاسبه نمی شوند ، اظهار داشت : مبلغی بابت این ارسال از مشترک کسر نمی شود .

به گفته معاون همراه اول بیش از 70 درصد پیامهایی که با عدم موفقیت در ارسال روبرو شدند به دلیل پربودن حافظه گوشی مشترک است .

وی در بخشی از سخنان خود از افزایش ظرفیت مراکز SMS خبر داد و گفت : با این افزایش می توانیم بگوییم که در عید نوروز سال 90 مشکلی در ارسال و دریافت پیامها نخواهیم داشت و مشترکان بدون هیچ مشکل و اختلالی می توانند پیامهای خود را ارسال و یا دریافت کنند .

25 / 08 / 89

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران: حضور گروه مخابرات در نمایشگاه Telecom  چشمگیر است

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: گروه مخابرات ایران با حضور چشمگیر خود در یازدهمین نمایشگاه Telecom نشان از ایجاد تحول در ارایه خدمات و مشتری مداری است.

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران، مهندس صابر فیضی با بیان این مطلب اظهار داشت:

در نمایشگاه Telecom سال جاری هشت شرکت زیر مجموعه مخابرات حضور دارند و برای نخستین بار شرکت های تحت پوشش مخابرات زیر یک سقف جمع شده اند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه Telecom 2010، با ارایه سرویس های جدید و جذاب برای مشترکان قصد داریم تا در آینده برای خدمات ارزش افزوده بیشتری را رونمایی کنیم.

فیضی گفت: بزودی سرویس هایی چون ویدئو کنفرانس و تلفن ثابت اعتباری برای مشترکان عرضه خواهد شد.

وی سطح کیفی نمایشگاه Telecom امسال را خوب ارزیابی کرد و افزود: استقبال بالای بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به ویژه سالن گروه مخابرات ایران تجربه بسیار خوبی برای مجموعه مخابرات ایران بود.

24 / 08 / 89

قابليت ارسال و دريافت پيامك در كليه خطوط تلفني داخل تهران

شبکه تلفن ثابت نسبت به شبکه تلفن همراه دارای ویژگی های متفاوتی است كه برخی از این ویژگی ها و امکانات می تواند به رونق بیشتر پیام کوتاه در شبکه های تلفن ثابت منجر شود، خدمات مبتنی بر محل يكي از ويژگي‌هاست و در واقع مي توان گفت مشخص بودن محل فیزیکی تلفن ثابت امکان ارائه سرویس های بسیاری را علاوه بر سرویس های ارائه شده توسط پیامک در شبکه تلفن همراه می دهد.

به گزارش خبرنگار ستاد خبري مخابرات ، مشخص بودن موقعیت مکانی شماره های تلفن ثابت، امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به یک منطقه یا محله خاص را می دهد كه این روش جایگزین خوبی برای تبلیغات محلی موجود همانند پخش برگه ها یا برچسب های تبلیغاتی در منازل که باعث دردسرهای زیادی برای شهروندان می‌شود، محسوب مي‌شود، همچنین به دلیل مشخص بودن سطح رفاه نسبی هر محله می توان تبلیغاتی متناسب با قدرت خرید یا نیازهای محلی آن ها ارسال کرد و اطلاع رسانی های عمومی منطقه ای مانند اعلانات قطعی برق، تلفن و سرویس های مختلف را می توان از طریق پیامک در شبکه تلفن ثابت به اطلاع مشترکین رساند.

معمولا شماره های تلفن همراه شخصی محسوب شده و برای استفاده شرکت ها مناسب نیستند. شماره هایی هم که تامین کنندگان محتوا در اختیار شرکت ها قرار می دهند نسبتا گران هستند. با امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق تلفن ثابت، این امکان برای شرکت ها بوجود می آید که علاوه برداشتن شماره های تلفن و فاکس، شماره پیامک اختصاصی نیز داشته باشند و بدون نیاز به اینترنت یا برنامه خاص، از طریق یک خط تلفن پیامک ارسال و دریافت کنند.

راه اندازی سرویس پیامک در شبکه تلفن ثابت با کمترین تغییرات و بدون نیاز به انجام تغییرات در زیرساخت شبکه، فقط با نصب و راه اندازی مرکز پیامک در شبکه امکان پذیر است و از طرفي بسیاری از سرویس هایی که هم اکنون توسط تلفن گویا ارائه می شوند نظیر اوقات شرعی، اطلاعات راهها، پروازها، هواشناسی و موارد بسیار دیگری را می توان به صورت مفیدتری از طریق پیامک ارائه کرد.

گفتني است؛ يكي از ويژگي‌هاي متفاوت اين پيامك آن است كه با انتقال مكالمه، پيامك نيز منتقل مي‌شود. براي ارسال و دريافت پيامك در تلفن ثابت، مشترك بايد سيستم ارسال و دريافت يا تلفني كه داراي سيستم ارسال پيامك است را داشته باشد كه در حال حاضر دستگاه ارائه شده جهت ارسال و دريافت به نام FSMS110 و تحت نام تجاري P-LINK است كه فعلا براي ايام نمايشگاه تلكوم به مبلغ 40 هزارتومان در نظر گرفته شده و كار توزيع آن از زمان نمايشگاه آغاز مي‌شود.

در شهرهاي تبريز، خراسان و شيراز مركز اين سرويس راه‌اندازي شده ولي بايد ارتباطشان را به سيستم همراه ايجاد كنند، كليه‌ خطوط تلفني داخل تهران قابليت ارسال و دريافت پيامك را دارند و با اولين ارسال سيستم آن‌ها فعال مي‌شود، اما در حال حاضر امكان ارسال پيامك از تلفن ثابت به مشتركان اپراتور اول برقرار شده و فعلا امكان ارسال پيامك به اپراتور ديگري برقرار نيست كه اميدواريم به زودي ديگر اپراتورها در شبكه‌هاي پيامك نيز با عقد قرارداد با شركت مخابرات ايران اقدام به برقرار ي ارتباط كنند.

محمدرضا شادرخ، مدير عامل شركت ارتباط گستران پانيا در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری مخابرات با بيان اينكه تلفن‌هاي اندكي در اين رابطه در بازار هستند كه بعضا دچار مشكل مي‌باشند گفت: كار تست دستگاه ما بيش از يك سال زمان برده و مي‌توان گفت كه اين دستگاه مشكلي ندارد و داراي شش ماه گارانتي تعويض است و اگر مشتركان هر گونه مشكلي در رابطه با خطوط تلفني خود داشته باشند مي‌توانند با شماره 190 مخابرات تماس بگيرند.

شادرخ با اشاره به اينكه شركت كننده‌ها بايد كالاها و محصولاتي را كه در نمايشگاه ارائه مي‌دهند داراي ضمانت و كيفيت باشد اظهار كرد: نمايشگاه تلكوم منجر به متمركز شدن مصرف‌كنندگان و شركت‌هاي ارائه دهنده مي‌شود كه در وقت و زمان صرفه‌جويي كنند و آخرين محصولات و خدمات خود را به اطلاع عموم رسانده و از تجربيات ديگران نيز استفاده كنند.

مدير عامل شركت ارتباط گستران پانيا گفت: اميدواريم با توجه به خاص بودن اين سرويس و دستگاههاي مورد نياز آن جهت برقراري ارتباط بين مشتركان بتوانيم دستگاهي ارائه دهيم كه همواره داراي كيفيت مطلوب و مناسب باشد چرا كه در اين زمينه مي توان همچون كالاهاي ديگر دستگاهي ارائه داد كه داراي قيمت‌هاي نازل باشد و هيچ گونه تفاوتي در ظاهر دستگاه مشاهده نمي‌شود وعملكرد درست و كاركرد آن است كه مصرف كننده متوجه تفاوت آن مي‌شود.

وي در ادامه يادآور شد: دراين پروژه نوپا همكاري مسولان را همانگونه كه تا به حال شاهد بوديم را نياز داريم و خواستاريم.

او در پايان ، نمايشگاه Telecom را نقطه عطفي براي مصرف كنندگان و شركت هاي ارائه دهنده دانسته و ابراز داشت: آن‌ها به اين وسيله مي توانند در وقت و زمان و هزينه‌هاي خود صرفه‌جويي كنند و ارائه دهندگان نيز مي توانند آخرين محصولات و خدمات خود را ارائه دهند.

24 / 08 / 89

ارائه USB دیتا کارت همراه اول در Telecom

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : معاون فني و مهندسي شركت ارتباطات سيار از امكان انتقال اينترنت سيم‌كارت‌هاي همراه اول به رايانه‌هاي شخصي از طریق USB کارت خبر داد و گفت: این دیتا کارت مانند يك USB كوچك عمل مي‌كند و مشترك با قرار دادن سيم‌كارت حود داخل آن و اتصال به رايانه شخصي مي‌تواند بدون نياز به گوشي از امكانات اينترنت سيم‌كارت خود استفاده كنند.

حسن رضوی با اشاره به اینکه این سرویس در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی – ایران Telecom 2010 – عرضه شده است ، گفت: با استفاده از دیتا کارت همراه اول مشترکان می توانند از GPRS موبایل خود از طریق رایانه های شخصی استفاده کنند.

وی تعداد مشتركان GPRS همراه اول را حدود يك ميليون و 700 هزار مشترك عنوان کرد و گفت: ظرفيت ايجاد شده شبکه برای استفاده 2 میلیون مشترک است که قرار است این ظرفيت تا پایان امسال به 3 ميليون مشترك افزايش يابد.

رضوی گفت: امکان استفاده از GPRS همراه اول تا 120 کیلوبیت در ثانیه برای مشترکان فراهم است که این میزان حداکثر سرعت استفاده است و در پایین ترین حالت ممکن اینترنت همراه اول دسترسی با سرعت 60 کیلوبیت در ثانیه را برای مشترکان فراهم می کند.

وی ظرفيت مورد نياز شبکه همراه اول در بحث GPRS را حدود 20 ميليون مشترك عنوان کرد و گفت: با توجه به امکان دسترسی افراد به اینترنت خانگی و صرفه اقتصادی قیمت آن به نظر می رسد بیش از 20 میلیون مشترک از GPRS استفاده نکنند.

همراه اول دیتا کارت خود را در نمایشگاه Telecom رونمایی کرد.

24 / 08 / 89

ثبت نام مبین نت از متقاضیان وایمکس در نمایشگاه Telecom
به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیرعامل شرکت مبین نت از ثبت نام از متقاضیان استفاده از سرویس وایمکس در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی خبر داد و گفت: پس از تکمیل فرم ثبت نام از سوی متقاضیان ، این درخواست در لیست بررسی های فنی قرار می گیرد و مرحله ارائه سرویس آغاز می شود .

محمدتقی خاکی وایمکس را سیستم نوین ارتباطی بی سیم و بهترین جایگزین برای انتقال اطلاعات در شبکه های سیمی عنوان کرد و گفت: برتری وایمکس مربوط به سرعت و امنیت بالا ، کیفیت مطلوب ، گستردگی پوشش شبکه و بی نیازی از خطو ط تلفن و کابل است.

وی نمایشگاه تله کام 2010 را فرصت خوبی برای معرفی فعالیتهای شرکت مبین نت در عرصه ارائه خدمات ارتباطی بی سیم با فناوری وایمکس به بازدیدکنندگان و علاقمندان ارزیابی کرد و اظهار داشت: در نمایشگاه تله کام شرکت ارتباطات مبین نت سرویس های شبکه وایمکس را در قالب اینترنت پرسرعت بی سیم ، تلفن ثابت داخلی و تلفن اینترنتی خارج از کشور (VOIP ) و شبکه های اختصاصی گسترده مجازی برای ارتباط شعب و دفاتر سازمانها در نقاط مختلف شهر و کشور (VPN ) معرفی کرد.

خاکی با تاکید بر تلاش مبین نت برای ارائه خدمات با کیفیت و با محوریت مشتری و نوآوری قیمتی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه ایران تله کام 2010 ، شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران به عنوان هلدینگ کمپانی مخابرات ایران و مبین نت مدیریت کل مجموعه را به عهده گرفت و به همین دلیل گروه شرکتهای مخابرات ایران به صورت یکپارچه در دوسالن ، آخرین خدمات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی مبین نت برای شناساندن سرویس وایمکس به بازدیدکنندگان از این نمایشگاه تصریح کرد: مبین نت حزییات و مزایای خدمات وایمکس را برای متقاضیان شرح داده و در طول نمایشگاه از آنها ثبت نام به عمل می آورد.

مدیرعامل تنها اپراتور سراسری وایمکس کشور با اشاره به بسته های تخفیفی درنظر گرفته شده برای کاربران وایمکس مبین نت اضافه کرد: مبین نت در طرح ویژه پاییزه خود با مبلغ 200 هزار تومان برای شش ماه امکان استفاده کاربران خانگی از سرعت 128 کیلوبیت و کاربران اداری از سرعت 512 کیلوبیت در ثانیه را بدون هزینه اولیه و هزینه مودم فراهم کرده است.

وی گفت: اقشار مختلفی از سازمانهای داخلی ، علاقمندان به فناوری های روز ارتباطی و شرکتهای خارجی از غرفه مبین نت در تله کام 2010 دیدن کرده اند که مذاکراتی نیز با سازمانها و شرکتهای داخلی و خارجی برای همکاریهای متقابل صورت گرفته است.

یازدهمین نمایشگاه ایران تله کام 2010 از 22 تا 25 آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران دایر است و گروه شرکتهای مخابرات ایران در قالب 100 شرکت از زیرمجموعه ها ، شرکتهای تابعه و شرکتهای همکار در سالنهای 6 و 7 در این نمایشگاه حضور دارند.

24 / 08 / 89

قرعه کشی سرویس ACS در نمایشگاه Telecom 2010

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  ویدئو درخواستی ( VOD ) یکی از سرویس های ارزش افزوده است که بر روی شبکه داده امکان مشاهده اطلاعات چند رسانه ای دلخواه و مورد نیاز کاربر در هر زمان را با استفاده از برنامه های موجود در آرشیو منابع ویدئویی امکان پذیر می سازد . مخاطبان می توانند از طریق شبکه داده ها به بانک اطلاعات مورد نظر دست یافته و خود تعیین کنند چه چیزی را چگونه ببینند ؛ کاربر می تواند زمان پخش برنامه را تغییر داده یا برنامه دلخواه خود را رزرو یا آن را ذخیره نموده و در زمان دیگر آن را مشاهده نمایند. از دیگر خدمات این سرویس می توان به خرید از راه دور ، آموزش از راه دور ، انجام بازی و سرگرمی ، پخش زنده مسابقات علی ، فرهنگی ، ورزشی و ... اشاره کرد.

در همین رابطه مدیر کل مدیریت و بهره برداری شبکه دیتا مخابرات ایران در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : در نمایشگاه امسال جهت فرهنگ سازی و نمایش توانمندی شبکه ارتباطات دیتای شرکت مخابرات ایران به بازدید کنندگان گرامی به قید قرعه سرویس ACS به مدت 6 ماه بصورت رایگان با تجهیزات امانی واگذار می گردد.

امامی در ادامه افزود : متقاضیان استانهای خراسان رضوی ، اصفهان ، فارس ، آذربایجان شرقی نیز می توانند با مراجعه به سایت شرکت مخابرات ایران بخش معاونت فناوری نسبت به ثبت نام و شرکت در قرعه کشی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است ثبت نام جهت متقاضیان استانهای مذکور به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

24 / 08 / 89

آگاهي و گسترش بازار صنعت ارتباطات  ، برطرف كردن هراس از فناوري هاي جديد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظيم مقررات گفت: عرضه و معرفي صنعت تنظيم مقررات و پيشرفت‌هاي حاصله در سطح ملي و بين المللي و معرفي مسئوليت ها، وظايف و تعهدات سازمان كه سهم به سزائي در پيگيري و تحقق اهداف كيفيت خدمات ارتباطي دارد و اجراي دقيق تعرفه ها، تامين حقوق مشتركين و بيان اقتدار قانوني و حفظ و تداوم آن براي رعايت انصاف و عدالت در تنظيم روابط بين سازمان و اپراتورها – روابط بين اپراتورها – روابط اپراتورها با مشتركين و سرانجام روابط سازمان با مشتركين از مواردي است كه رگولاتوري در نمايشگاه Telecomبه آن مي‌پردازد.

داداش زاده ، مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظيم مقررات در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب گفت: با توجه به مسئوليت هاي اساسي سازمان براي صدور مجوز ها و پروانه هاي فعاليت، تائيد نمونه تجهيزات ارتباطي، بررسي كيفيت خدمات ارتباطي و نظارت بر فعاليت اپراتورهاي شبكه هاي تلفن ثابت، تلفن همراه و فناوري اطلاعات و... همزمان با برگزاري نمايشگاه telecom، حضور سازمان در نمايشگاه و معرفي صنعت تنظيم مقررات ملي و بين المللي و تشريح ظرفيت و تابعيت جديد به شركت كنندگان در نمايشگاه و بازديدكنندگان بسيار حائز اهميت است .

وي با بيان اينكه اساسا نمايشگاه Telecom مرتبط با كليه فعاليت ها در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات (سخت افزاري و نرم افزاري ) است، اظهار داشت: معرفي ظرفيت ها و توانائي هاي توليدي، خدمات فني،و مهندسي ملي و بين المللي به كليه صاحبنظران، توليدكنندگان ،اپراتورها وعموم مردم، نهادها و دستگاههاي دولتي و غيردولتي باعث آشنائي، ارتقاء، آگاهي و گسترش بازار صنعت ارتباطات و برطرف نمودن هراس از فناوري هاي جديد در ميان اقشار جامعه مي شود .

24 / 08 / 89

برگزاری نشست ارائه خدمات مخابراتی پیشرفته، چالش ها و راهکارها

مهندس دادگر: از بسترهای مخابراتی موجود آنچنان که باید و شاید استفاده نمی شود

مدیرعامل شرکت آریاسل از برگزاری نشست "ارائه خدمات ارتباطی پیشرفته توسط اپراتورهای مخابراتی کشور، چالش‌ها و راهکارها" در نمایشگاه Telecomخبر داد.

به گفته دادگر در طول سالهای اخیر به رغم فعالیت های که در زمینه ارائه خدمات پیشرفته و به روز مخابراتی در کشور انجام شده است اما همچنان سهم این خدمات چه در حوزه ارائه و چه استفاده کاربران بسیار ناچیز است.

مدیرعامل آریاسل با اشاره به نیاز سرویس هایی پیشرفته مخابراتی همچون IPTV، VOD ویدئو بر حسب تقاضا به پهنای باند بالا اظهار داشت:"متأسفانه در کشور ما همچنان پهنای باندی که به کاربر نهایی ارائه می شود پایین است و بسیاری از سرویس های مخابراتی پیشرفته را نمی توان روی این بستر ارائه کرد، هرچند از بسترهای موجود نیز آنچنان که باید و شاید استفاده نمی شود."

دادگر ادامه داد:"هرچند امکان ارائه برخی از خدمات پیشرفته مخابراتی روی بسترهای مخابراتی موجود در کشور وجود دارد، اما استفاده از شبکه های مخابراتی کشور مستلزم مدیریت صحیح بر آنهاست در عین حال استفاده از تجربیات جهانی هم می تواند در این راه موثر باشد."

نژاددادگر درباره نشستی که در نمایشگاه Telecomامسال برگزار می شود نیز اظهار داشت:"در این نشست مجموعه تحولاتی که در آینده فضای مخابرات به وقوع خواهد پیوست و فرصت هایی و چالش هایی که برای ارائه این خدمات ارزش افزوده بر بستر شبکه های اپراتورهای موجود بررسی خواهد شد."

نژاد دادگر اظهار امیدواری کرد:"برگزاری این نشست با حضور بازیگرانی که در ارائه خدمات مخابراتی نقش آفرینی می کنند، در جهت توسعه سرویسهای مخابراتی پیشرفته در کشور راهگشا باشد."
لازم به ذکر است این نشست ساعت 14روز سه شنبه 25 آبان ماه در سالن 6 نمایشگاه بین المللی، غرفه شرکت آریاسل برگزار خواهد شد.

24 / 08 / 89

در نمایشگاه Telecomتالیا شارژ 2 هزار تومانی رایگان می دهد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  مجری اولین شبکه تلفن همراه اعتباری تالیا از عرضه شارژ رایگان 2 هزار تومانی در نمایشگاه صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی خبر داد .

هم اکنون امکان استفاده از شارژ رایگان برای تمامی مشترکان در نمایشگاه تلکام وجود دارد همچنین این شرکت مخابراتی سرویس Miss call notification برای استفاده مشترکان در زمان غیر قابل دسترسی بودن عرضه کرد بدین معنی که با استفاده از این سرویس در هر زمان که مشترک در دسترس نباشد به محض برقراری ارتباط وی پیامکی حاوی زمان و شماره تماس گیرنده برای مشترک ارسال خواهد شد بدین ترتیب مشترک در صورت خاموش بودن گوشی یا نبودن در محدوه آنتن دهی می تواند لیست تماس های انجام نشده خود را مشاهده کند برای این موضوع تالیا کد دستوری #6262*62* OK را برای فعال کردن این سرویس اعلام کرده است .

23 / 08 / 89

سیم کارتهای امین و قاصدک همراه اول در نمایشگاه Telecomعرضه می شود

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  معاون بازاریابی و امور مشتریان شرکت ارتباطات سیار از عرضه سیم کارتهای قاصدک با قابلیت ارسال پیامک و امین مخصوص خودرو قیمت 10 هزار تومان همزمان با برگزاری نمایشگاه تلکام 2010 خبر داد.

محمد مهدی عطوفی با بیان اینکه سرویس همراه اول قصد دارد سرویس های پردیس خود را که خدمات ارزش افزوده را در بستر موبایل برا ی مشترکان عرضه می شود بعد از نمایشگاه تلکام نیز ارائه دهد . وی ادامه داد : عدم عرضه خدمات پردیس همراه اول که سال گذشته در نمایشگاه ایران تلکام عرضه شده بود مربوط به مسائل خصوصی سازی مخابرات بود و این سرویس های امسال تا 10 روز آینده در اختیار تمامی متقاضیان قرار می گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه سیم کارت های امین و قاصدک به قیمت 10 هزار تومان در دسترس متقاضیان قرار می گیرد افزود : میزان استهلاک ماهیانه برای این سیم کارتها 500 تومان پیش بینی شده است که در حال حاضر برخی از شرکتها ای این سرویس استفاده می کنند.

وی با اشاره به کاربرد های مختلف صنعتی GPRS و ارائه سرویس هایی تحت عنوان M2M از سوی شرکت ارتباطات سیار خاطر نشان کرد این سرویس ها توسط شرکت های صنعتی و تحت پوشش یک سری محصولات خاص ارائه می شود که کاربردهای مختلفی دارد بدین معنی که برخی شرکت ها با ارائه محصول خود این سیم کارتها را به عنوان سامانه دسترسی روی این محصولات فعال می کنند .

وی گفت : برای مثال سیم کارتهای امین مخصوص خودرو بوده و روی دزدگیر خودرو نصب شده و مشترک را برای پیگیری از وضعیت خودرو آگاه می کند.

23 / 08 / 89

بسته ی آوا و نمای همراه اول در Telecom

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  همراه اول به منظور ارج نهادن به خواسته های مشترکان خود و در جهت افزایش رضایت مندی مشترکان اقدام به ارائه بسته آوا و نما کرده است .

مشترکین با خرید این بسته به مبلغ 30000 ریال می توانند در مدت یک ماه ارسال به اقدام 100 عدد MMS به دوستان و آشنایان خود داشته باشند.

محسن بهداری مدیر شبکه GPRS که در پردیس 5 همراه اول در نمایشگاه تلکام حضور دارد در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری اظهار داشت : در حال حاضر هر MMS که تا 100 کیلو می باشد به مبلغ 100 تومان است که با استفاده از این بسته هر MMS مبلغ 30 تومان محاسبه می شود.

وی با بیان اینکه امکان استفاده از سرویس مذکور و بسته آوا و نما در زمان قطع تلفن همراه میسر نیست گفت: سرویس پیام چند رسانه ای همراه اول با انجام تغییر نام قطع شده و مشترک جدید باید جهت استفاده از سرویس مذکور مجدداً آن را فعال کند.

گفتنی است ؛ جهت فعال سازی بسته آوا و نما باید عدد ( 1 ) را به شماره 8081 ارسال کنید. که پس از انجام مراحل فوق پیامک تایید فعال شدن بسته حاوی تاریخ و زمان اعتبار بسته برای شما ارسال می شود.

جهت اطمینان از فعال شدن بسته عدد ( 0 ) را از طریق پیام کوتاه به شماره 8081 ارسال کنید .

نکته مهم این است که در هر 24 ساعت تنها می توان یکبار بسته را فعال کرد و در این مدت خرید بسته جدید امکان پذیر نیست.

23 / 08 / 89

ارائه موبایل داخلی در کشور

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  اولین اپراتور ارائه دهنده تلفن همراه داخلی کشور در نمایشگاه Telecomحضور دارد .

تالیا در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری با بیان اینکه برای اولین بار تلفن همراه داخلی در سیم کارتهای تالیا ارائه می شود اظهار داشت : موبایل داخلی این قابلیت را دارد که تلفن های داخلی هر شرکت یا سازمانی که این سرویس را خریداری می کند بر روی موبایل پرسنل آن شرکت مربوطه تنظیم و منتقل شود . وی افزود شرکتها و سازمانهایی که این سرویس را خریداری می کنند می توانند تلفن های داخلی پرسنل خود را بر روی تلفن همراه آنها تنظیم کنند که در این صورت اگر فرد پشت میز کارش نیز حضور نداشته باشد می تواند تماس های داخلی خود را پاسخ دهد.

وی در ادامه گفت با استفاده از این سرویس پرسنل به راحتی و در هر زمانی در دسترس هستند و هر کسی که با تلفن داخلی تماس می گیرد می تواند با مشترک مربوطه در هر جایی از شرکت یا بیرون از شرکت ارتباط برقرار کند.

این قابلیت فقط مختص به سیم کارتهای تالیاست و مجری انحصاری این پروژه شرکت نور شمس مبین است و حدود یک ماهی است که این سرویس کار خود را آغاز کرده است.

23 / 08 / 89

با 09990 هیچکس تنها نیست

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :رئیس مرکز تماس 09990 همراه اول گفت مشترکین همراه اول می توانند از طریق ثبت نام در سایت www.mci.ir همراه اول ، تمام خدمات مورد نیاز را از طریق تلفن دریافت کنند . مجید طاهر نیا با بیان این مطلب در حاشیه برگزاری یازدهیمن نمایشگاه Telecom 2010 احضار داشت استراتژی سامانه 09990 ارائه تمام خدمات مورد نیاز مشترکان از طریق تماس تلفنی است وی ادامه داد هم اکنون مشترکان با ثبت نام و تنها با یکبار مراجعه به دفاتر امور مشترکین برای احراز هویت خدماتی چون : قطع و وصل سیم کارت ، pok وpin ، ریز مکالمات و وصل بدهی را از سامانه 09990 دریافت و انجام دهند .

طاهر نیا گفت : به طور متوسط در کل کشور 250 تا 300 هزار تماس ورودی به این سامانه صورت می گیرد. وی گفت برای استاندارد سازی سامانه 09990 هشت منطقه در کشور ایجاد شده و هر مشترک در استانها به مرکز تماس آن شهر متصل می شود و این کار برای ایجاد فضای فرهنگی ، اجتماعی و تسریع در اطلاع رسانی در سراسر کشور می باشد.

طاهر نیا گفت : بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته اکثر تماس گیرندگان با سامانه 09990 از عملکرد این سامانه و پاسخگویی اپراتورها رضایت دارند.

وی تاکید کرد : در این سامانه اگر سوالی به عنوان نمونه مشکل فنی توسط اپراتورها پاسخ داده نشود به بخش فنی از طریق CRM ارجاع و به سرعت پس از بررسی پاسخ از طریق پیامک یا تلفن به مشترک اعلام می شود.

رئیس مرکز تماس 09990 افزود : هم اکنون مشترکان می توانند به صورت رایگان با سامانه مرکز تماس و کلیه خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند و یا قبوض خود را از این طریق پرداخت نمایند.

23 / 08 / 89

افزايش طول پيام MMS تا پايان سال
معاون فني و مهندسي شركت ارتباطات سيار ايران خبر داد: در حال حاضر طول پيام‌ها در سرويس MMS همراه اول 100 كيلوبيت است كه تا پايان سال اين ميزان به 400 كيلو افزايش خواهد يافت.

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : سيد ‌حسن رضوي، معاون فني و مهندسي شركت ارتباطات سيارايران در گفت و گو با خبرنگارما با اعلام اين خبر افزود: تعرفه استفاده از اين سرويس براي هر MMS 100 تومان است و در واقع هر 50 كيلو 50 تومان است ولي پيش بيني مي كنيم اين قيمت با توجه به اين افزايش و با توجه به شرايط رقابتي بودن بازارتا پايان سال جاري كاهش يابد.

وي در بخشي از سخنان خود با اشاره به سرويس GPRS و با بيان اينكه تعداد مشتركان اين سرويس حدود يك ميليون و 700 هزار مشترك ابراز داشت: معتقديم ظرفيت مورد نياز براي GPRS همراه اول 20 ميليون مشترك باشد و براساس پيش‌بيني ما مشتركان GPRS احتمالاً از 20 ميليون نفر بيشتر نخواهد شد.

رضوي با اشاره به نمايشگاه تلكام و با بيان اينكه در اين نمايشگاه وسيله‌اي به نام دانگل به مشتركان عرضه شده گفت: اين وسيله مانند يك USB كوچك عمل مي‌كند كه مشترك با قرار دادن سيم‌كارت داخل دانگل و اتصال آن به رايانه شخصي مي‌تواند بدون نياز به گوشي از امكانات اينترنت سيم‌كارت خود استفاده كنند.

وي در خصوص اينكه در حال حاضر استفاده از اينترنت همراه با چه سرعتي براي مشتركان همراه اول فراهم است گفت: در شهر تهران و در دو سطح GPRS و GGSM و EDGE تا 120 كيلو بيت در ثانيه فراهم است كه هر چقدر تعداد يوزرها در يك ساعت بيشتر شود پهناي باند و سرعت استفاده از اينترنت هر مشترك در آن سايت كاهش مي‌يابد.

23 / 08 / 89

ارائه بيش از 20 سرويس ارزش افزوده جديد همراه اول در Telecom

بيش از 20 سرويس ارزش افزوده جديد و متنوع در نمايشگاه Telecom 2010 فعال شده و به مردم معرفي و ارائه مي‌شود.

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  وحيد صدوقي، مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران با بيان اين كه اين سرويس‌ها در نمايشگاه به مرور رونمايي مي‌شود،گفت: بازديدكنندگان و مشتركان همراه اول با بازديد از نمايشگاه مي‌توانند از اين سرويس‌ها بهره‌مند شده و آن را فعال كنند.

به گفته او مهم‌ترين سرويس در اين نمايشگاه سرويس جيرينگ همراه اول محسوب مي‌شود كه اين سرويس روز گذشته توسط وزير ارتباطات رونمايي شد كه با استفاده از اين سرويس مشتركان مي‌توانند انتقال وجه را به‌صورت آني و كم‌تر از يك دقيقه انجام دهند.

مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران با تاكيد براين كه با راه‌اندازي اين سرويس تحول و انقلاب در پرداخت وجه صورت مي‌گيرد اظهار كرد: مردم با استفاده از اين سرويس مي‌توانند به راحتي وجوه را منتقل مي‌كنند.

23 / 08 / 89

ارائه آخرین دستاوردهای تخصصی حوزه ICT در Telecom

آخرین دستاوردهای علمی، تخصصی در زمینه ICT و آخرین طرحها و پروژه های نهایی شده مرکز تحقیقات مخابرات ایران همچون سیستم های CWDM، DWDM،STAP و رادیوی SDH به همراه موضوعاتی چون برون سپاری پروژه ها و شبکه ملی اطلاعات در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاع رسانی، ارائه می شود.

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : در غرفه این مرکز واقع در سالن 14و 15 این نمايشگاه علاوه بر معرفی دستاوردهای علمی ، 9 کارگاه آموزشی نیز طی دو روز در 23 و 24 آبان ماه برگزار می شود.

بنابراین گزارش عناوین این کارگاهها عبارتند از آینده نگاری دولت الکترونیکی و ارائه راهکارهای مناسب برای توسعه دولت الکترونیکی در کشور، چارچوب یادگیری الکترونیکی سازمانی مبتنی بر شایستگی های محوری، آشنایی با نحوه عملکرد بدافزارها و روشهای مقابله با آن، آشنایی با SOC ، دسته بندی و رشد سرویسهای ارزش افزوده با تکیه بر سرویسهای محتوایی، استراتژی گذر به NGN، نسل جدید شبکه های WDM با فناوری ROADM ، معرفی روشهای ارزیابی و آزمون سیستم های انتقال نوری نسل جدید و شبکه ملی اطلاعات.

گفتني است؛ حضور در کارگاههای مذکور رایگان است و در پایان این کارگاهها نیز به شرکت کنندگان گواهی دوره اعطا خواهد شد.

23 / 08 / 89

سامانه جيرينگ همراه اول

سامانه خريد با تلفن همراه شركت ارتباطات سيار در نمايشگاه Telecom و توسط وزير ارتباطات رونمايي شد.

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  عليرضا طلوع مدير كل رايانه و محاسبات شركت ارتباطات سيار درباره اين سرويس اظهار كرد:‌ سامانه خريد با تلفن همراه يك سرويس جديد جهت انجام آسان‌تر و دقيق‌تر امور مالي مانند دريافت، پرداخت را به متقاضيان معرفي مي‌كند و شما توسط اين سامانه مي‌توان عمليات مالي خود را در هر زمان و مكان می توانید با اطمينان كامل انجام دهيد.

وي افزود: اين سامانه جهت انجام امور مالي مانند دريافت، پرداخت و خريدهاي روزانه است و با ارائه اين سرويس ديگر نيازي به حمل و نقل پول نداريد و مي‌توان كليه پرداخت‌هاي روزانه علاوه بر خريد پرداخت كلي قبوض، شارژ مشتركان اعتباري را در نقاطي كه دسترسي به شبكه بانكي وجود ندارد، آسان و مطمئن توسط اين سرويس انجام داد.

مدير كل رايانه و محاسبات شركت ارتباطات سيار با بيان اين كه اين سرويس براي كليه مشتركين همراه اول قابل اجرا است اظهار كرد: ‌خدمات مربوطه با شش سرويس است كه تلفن همراه را به يك كيف پول مطمئن تبديل مي‌كند.

وي سرويس انتقال شخص به شخص، پرداخت صورتحساب‌هاي ماهيانه، پرداخت‌هاي روزانه، اقتصاد خانواده، واريز و برداشت وجه، شارژ اعتبار از سرويس‌هاي استثنايي اين خدمات برشمرد.

طلوع گفت:‌ با فعال‌سازي سرويس جيرينگ، در ابتدا مشتركان دو هزار تومان شارژ دريافت مي‌كنند كه با آن مي‌توانند در محوطه نمايشگاه و مراكزي كه در نمايشگاه به عنوان مراكز خريد جيرينگي مشخص شده، خريد خود را انجام دهند كه بعد از نخستين خريد مبلغ سه هزار تومان ديگر نيز هديه دريافت مي‌كنند كه مي‌توانند خريدشان را از اين مراكز و در داخل نمايشگاه انجام دهند.

او تاكيد كرد: اين سرويس فقط در ايام نمايشگاه Telecom فعال شده و بازديدكنندگان از اين سرويس بعد از فعال‌سازي مي‌توانند از همين مراكز از نمايشگاه خريد كرده و پس از آن اين سرويس و بعد از خروج نمايشگاه غيرفعال مي‌شود اما اين سرويس بعد از اطلاع‌رساني در دي‌ماه كارش را آغاز مي‌كند.

23 / 08 / 89

تمایل شرکت مخابرات برای انجام پروژه های مشترک با ارائه دهندگان خدمات مخابراتی

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیرعامل شرکت مخابرات ایران هدف از حضور گروه شرکتهای مخابرات ایران را در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی ، آشنایی با سایر ارائه دهندگان خدمات ارتباطی و اجرای پروژه های مشترک عنوان کرد.

صابر فیضی با تاکید بر اینکه هدف از حضور گروه شرکتهای مخابرات ایران در ایران Telecom 2010 که 22 تا 25 آبان ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود ، معرفی توانمندی های مخابرات است ، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران امسال سرویس های جدیدی را در قالب تلفن ثابت و سیار برای علاقه مندان عرضه می کند.

وی با بیان اینکه بدون شک مهمترین هدف از حضور در Telecom معرفی سرویس ها و شناسایی شرکتهای فعال در عرصه مخابرات خواهد بود، ادامه داد: مذاکره با شرکتهای ارائه دهنده سرویس های مخابراتی برای انجام پروژه های مشترک از جمله اهدافی است که به آن بسیار توجه شده است.

فیضی گفت: شرکت مخابرات ایران در نظر دارد با شرکتهای ارائه دهنده سرویس های مخابراتی ،تولیدکنندگان و فعالان این عرصه پروژه های مشترکی اجرا کند.

وی خاطرنشان کرد: چندین سرویس جدید در بحث تلفن های همراه و ثابت امسال در نمایشگاه Telecom عرضه می شود.

23 / 08 / 89

97 درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه مخابرات قرار دارد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حدود 97 درصد از جمعیت کشور تحت پوشش شبکه مخابرات قرار دارد، گفت: امروزه ارتباطات سیار نزدیک به 100 درصد جمعیت کشور را از نظر جغرافیایی و جمعیتی تحت پوشش قرار داده است.

رضا تقی پور صبح امروز در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی – ایران Telecom 2010- با اشاره به وضعیت کیفی و کمی این نمایشگاه نسبت به سال گذشته اظهار داشت: حضور شرکت‌های فن آور داخلی و شرکت‌های خارجی با محصولات جدید برای فناوری‌های نوین در نمایشگاه نشان از رشد شتابان صنعت ارتباطات در کشور و افزایش کیفیت این نمایشگاه دارد.

وی گفت: این توسعه با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور و نیز اقدامات دولت دهم جهش رو به رشدی را در حوزه کاربردهای ارتباطی و توسعه شبکه‌های مخابراتی و زیرساختی به همراه دارد.
تقی پور با اشاره به جهت‌گیری دولت در حمایت از صنایع داخلی برگزاری این نمایشگاه را گام بلندی در مسیر توسعه صادرات خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات دانست و با بیان اینکه طبق اهداف برنامه پنجم توسعه صادرات صنایع مخابراتی و فناوری‌های نوین را در برنامه داریم، خاطرنشان کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه دو درصد صادرات غیرنفتی به صنایع مخابراتی و ارتباطی اختصاص می‌یابد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با وی با بیان اینکه دولت در بحث تصدی‌های حاکمیتی طرح برون‌سپاری را دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: اعطای مجوز نسل سوم موبایل به بخش خصوصی از جمله این سیاست‌ها است.
وی گفت: برای بهره برداری از اپراتور سوم یک دوره حفاظت دو ساله در نظر گرفته شده و در این مدت پروانه مشابه برای خدمات صادر نمی‌شود تا سرمایه گذاری این اپراتور توجیه داشته باشد.

23 / 08 / 89

ارایه سرویس " آوای انتظار" همراه اول

سرویس جدید " آوای انتظار " همراه اول در یازدهمین نمایشگاه بین المللی Telecom2010 عرضه شد.

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  این سرویس که یکی از چند سرویس جدید همراه اول عرضه شده در نمایشگاه Telecom2010 است می تواند به مشترک این امکان را بدهد که به جای صدای بوق ، آهنگ انتظار برای تماس گیرنده پخش کند.

براساس این طرح که به صورت آزمایشی در نمایشگاه تلکام عرضه شده است، مشترک با ارسال پیامک به شماره 8989 کد آهنگ را انتخاب و برای خود فعال می کند.

این سرویس برای علاقه مندان در نمایشگاه تلکام برای دو ماه رایگان عرضه شده است., قرار است برای تمامی مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول دیماه سال جاری فعال شود.

22 / 08 / 89

بازدید نایب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از یازدهمین نمایشگاه Telecom

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : آقای سید مصطفی سید هاشمی نایب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران صبح امروز همزمان با مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه telecom از غرفه شرکت مخابرات ایران بازدید به عمل آورد.

در جریان این بازدید دکتر زارعیان مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران ضمن معرفی بخش های مختلف ، به ارائه گزارش در زمینه توانمندیها و خدمات ارائه شده توسط گروه مخابرات ایران در نمایشگاه telecom پرداخت.

22 / 08 / 89

حضور چشمگیر شرکت مخابرات استان تهران در Telecomیازدهم

شرکت مخابرات استان تهران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی telecomدر سالن شش نمایشگاه حضور چشمگیری یافت.

به گزارش پیام تهران آنلاین شرکت مخابرات استان تهران در این نمایشگاه به معرفی آخرین سرویس ها و خدمات قابل ارایه به مشترکان در حوزه های سرویس های شبکه هوشمند ، ویدئو کنفرانس ، پیامک از طریق تلفن ثابت ،1818و معرفی خدمات الکترونیکی شرکت و همچنین اینترنت پر سرعت و سایر دستاورد های خود پرداخته است.

گفتنی است یازدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام از 22 تا 25 آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.

نمايشگاه «ایران تله کام» که يكي از بزرگ‌ترين رويدادها و گردهمائي‌های مخابراتي كشورمان به شمار مي‌رود، با همکاری شرکت سهامی نمايشگاه‌های بين المللی ج.ا.ايران، سازمان توسعه تجارت ايران و وزارتخانه‌ها و ارگان‌های ذيربط برگزارمی‌گردد و تاکنون توانسته است تا حد مطلوبي رسالت خود را در جهت کمک به اعتلا و توسعه اين صنعت مهم درکشورمان ايفا نمايد، و خوشبختانه بررسي‌ها و آمار و ارقام، رشد كمي و كيفي نمايشگاه و استقبال دست‌اندركاران، كارشناسان، صاحبنظران و فعالان اين صنعت از نمايشگاه تله‌كام را نشان مي‌دهد.


آنچه از نظر می گذرد نگاهی است به تلکام یازدهم و بارزترین ویژگی ها ی آن نسبت به سال های گذشته
مقایسه آماری يازدهمین نمایشگاه ایران تله کام (نمايشگاه سال 1389) نسبت به نمايشگاه دوره گذشته (نمايشگاه سال 1388) مبين رشد شاخصه‌های زیر است:
تعداد شركت‌هاي خارجي: 8.70%+
متراژ مفيد ريالي: مترمربع 13.17% +
متراژ مفيد ارزي: مترمربع 22.77% +
متراژ تحت پوشش: مترمربع 21.21%+

نمايشگاه بين‌المللی صنايع مخابرات و اطلاع‌رسانی(ايــران تله كام) در آغاز دومين دهه برگزاري خود با اهدافي چون:
- عرضه و معرفي آخرين دستاوردها و توانمندي‌هاي متخصصين كشورمان و شركت‌ها و توليد كنندگان داخلي
- ارائه و اطلاع‌رساني در خصوص آخرين دستاوردهاي كشورهاي خارجي در زمينه صنعت مخابرات، ارتباطات و اطلاع‌رساني
- فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال فناوري‌هاي روز به كشورمان
- ايجاد فرصت جهت ارتباط بين خريداران و فروشندگان كالا و خدمات
- تشويق و ترغيب توليدكنندگان براي رقابت پويا و تامين نيازمندي‌هاي اين صنعت در كشورمان
در فضائـــــی به وسعت تقريبی 000/20 مترمربع در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار می‌گردد.

در يازدهمین نمایشگاه ایران تله کام، 154 شرکت و واحد توليدی داخلی و 50 شرکت خارجی يا نمايندگي‌های آنان از 8 کشورجهان آخرين دستاوردهای خود را در زمينه ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات در معرض ديد کارشناسان و علاقه‌مندان خواهند گذارد. شرکت‌های خارجی شرکت کننده از کشورهای امارات متحده عربي، آلمان، بلژيك، تـــركيه، چین، سنگاپور، فرانسه، كانادا در نمايشگاه حضور خواهند يافت.

نمايشگاه ايران تله كام 2010 در سالن‌های 6، 7 ، 10-11، 12-13، 14-15 و فضای باز مربوطه برگزار خواهد گرديد، و از ويژگي‌های اين نمايشگاه مي‌توان به حضور فعال و گسترده بسياري از بزرگ‌ترين و فعال‌ترين شرکت‌های دولتی وخصوصی مخابراتی کشورمان و واحدهای تحقيقاتی و پژوهشی مربوطه اشاره نمود. نمايشگاه ايران تله کام بعنوان مهم‌ترین رویداد مخابراتی کشورمان در سطح کاملا\"تخصصی برگزار مي‌گردد و يکی از اهداف اصلی آن حضور، بازديد و تبادل اطلاعات توسط متخصصان، مديران وکارشناسان بخش‌های دولتی و خصوصی دست‌اندکار اين صنعت می باشد و درکنار آن گروهی نيز برای مشاهده و آشنائی با آخرين فناوري‌ها و توليدات صنعت مخابرات و ارتباطات کشورمان و جهــــان، در نمايشگاه حضور می‌يابند.
اين نمايشگاه همچنین مکان مناسبی برای آشنائی مستقيم قشر دانشگاهی و قشرجوان با آخرين پديده ها و دستاوردهای صنعت مخابرات و ارتباطات است که در نهايت موجب توسعه و رشد نــــوآوری و خلاقیت در زمینه این صنعت مهم در کشورمان می‌گردد.

نمايشگاه ايران تله کام 2010 از تاريخ 22 تا 25 آبان ماه از ساعت 9 صبح لغايت 4 بعد از ظهر در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران پذيرای بازديدکنندگان و علاقه‌مندان خواهد بود.

در خاتمه با توجه به نقش بارز، پر اهميت و ارزنده اين صنعت در جهان امروز و کشورمان اميد است که نمايشگاه امسال نيز بتواند هر چه بيشتر در جهت اعتلا و رشد کشورمان و استفاده دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان مثمر ثمر واقع شود.

22 / 08 / 89

بازدید مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران از Telecomیازدهم

مهندس روح الهی مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران به همراه اعضای هیئت مدیره و مدیر کل دفتر مدیر عامل از نمایشگاه Telecomبازدید کرد

به گزارش پیام تهران صبح امروز مهندس روح الهی ضمن بازدید از غرفه ها و بخش های مختلف نمایشگاه تلکام در غرفه شرکت مخابرات استان تهران حضور یافت و در جمع مدیران و سایر میهمانان غرفه به بحث و تبادل نظر در مورد دستاورد ها و نوآوری های جدید فناوری اطلاعات پرداخت.

22 / 08 / 89

يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات و اطلاع‌رساني (Telecom) گشايش يافت

يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات و اطلاع‌رساني (Teleocm) با حضور وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كارش را از امروز آغاز كرد.

به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات ايسنا، نمايشگاه تلكام كه بزرگ‌ترين رويداد عرصه صنعت مخابرات و ارتباطات كشور محسوب مي‌شود، امسال يازدهمين دوره خود را پشت سر مي‌گذارد و با فاصله كمي بعد از نمايشگاه الكامپ برگزار مي‌شود.

نمايشگاه ايران تلكام 2010 در سالن‌هاي 6، 7 ، 10-11، 12-13، 14-15 و فضاي باز مربوطه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي برگزار مي‌شود؛ از ويژگي‌هاي اين دوره نمايشگاه مي‌توان به حضور فعال و گسترده بسياري از بزرگ‌ترين و فعال‌ترين شرکت‌هاي دولتي وخصوصي مخابراتي کشورمان و واحدهاي تحقيقاتي و پژوهشي مربوطه اشاره كرد.

تلكام در فضايي به وسعت تقريبي 20 هزار مترمربع از تاريخ 22 تا 25 آبان‌ماه از ساعت 9 تا 16 پذيراي بازديدکنندگان و علاقه‌مندان خواهد بود.

22 / 08 / 89

تحقق همراه چند منظوره با سرويس هاي همراه اول
معاون بازاريابي و امور مشتريان شركت ارتباطات سيار ايران گفت: همراه اول در نمايشگاه telecom تبديل گوشي تلفن همراه را به يك همراه چند منظوره محقق مي كند.

محمد مهدي عطوفي هدف از حضور شركت ارتباطات سيار ايران را جذب اعتماد مشتركان همراه اول و جذب مشتريان جديد با توجه به فضاي بوجود آمده عنوان كرد و گفت: شعار محوري همراه اول در نمايشگاه telecom امسال "ايده هاي نو، خدمات جديد" است كه براي تحقق بخشيدن به اين شعار، امسال سرويس هاي متنوعي را در سالن 7 نمايشگاه بين المللي به نمايش مي گذاريم.

وي با اشاره به حضور 27 شركت داخلي ارائه دهنده سرويسهاي ارزش افزوده در سالن همراه اول و حضور 3 شركت خارجي همكار از كشورهاي ايتاليا، آلمان و يونان در اين سالن اظهار داشت: در مجموع 30 شركت در زمينه ارائه خدمات ارزش افزوده در غرفه همراه اول حضور دارند و شركت مبين نت نيز به دليل ماهيت كاري خود كه ارائه سرويس هاي پهناي باند وسيع با كاربري انتقال اطلاعات بر روي كامپيوترهاي شخصي و گوشي هاي مجهز است، در سالن همراه اول حضور دارد.

وي محوري ترين سرويس قابل ارائه همراه اول در نمايشگاه امسال را سرويس” موبايل پيمنت” عنوان كرد و گفت: اين سرويس به صورت عملياتي در سطح نمايشگاه telecom عرضه مي شود و نحوه پرداخت از طريق موبايل براي عموم نمايش داده خواهد شد.

معاون شركت ارتباطات سيار ايران با بيان اينكه بيشترين فضاي غرفه همراه اول در نمايشگاه telecom به اين سرويس اختصاص يافته است، افزود: برپايي سمينارهاي تخصصي در زمينه “موبايل پيمنت” با دعوت از كارشناسان مربوطه از ديگر برنامه هاي نمايشگاه است.

عطوفي با اشاره به سرويس هاي متنوع همراه اول در telecom گفت: براي اولين بار همراه اول بحث باندلينگ گوشي و سيمكارت را خواهد داشت كه پس از نمايشگاه و در طول سال جاري سيمكارت با گوشيهاي متنوع كه بيش از 10 تا 25 درصد ارزانتر از قيمت واقعي آن خواهد بود، به مشتركان ارائه مي شود.

وي گفت: همچنين «مودم اينترنت همراه» از ديگر سرويسهاي نمايشگاه است كه با اتصال به رايانه هاي قابل حمل امكان استفاده از قابليت هاي پروتكل GPRS ، EDGE‌ و 3G‌ را در فضاهاي تحت پوشش ممكن مي سازد.

عطوفي ادامه داد: امسال حضور شركت خدمات اول در زمينه خدمات مشتركين كه سرويس هاي درب منزل را ارائه مي كند در نمايشگاه معرفي خواهد شد. همچنين مراسم قرعه كشي طرحهاي «همراه ميلاد» و «نويد همراه»، 24 آبان ماه در telecom برگزار مي شود.

21 / 08 / 89

ارائه برنامه های آينده رگولاتوري در نمایشگاه (telecom) برگزاري حداقل يک نمايشگاه در سال تحت موضوع ارتباطات ضروري است

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :مدير کل دفتر مديريت طيف سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در رابطه با حضور رگولاتوری درنمایشگاه Telecom گفت: توليدات قابل عرضه سازمان در اين نمايشگاه مشتمل بر مقررات، آيين نامه‌ها، ضوابط، سياستها، تصميمات و طرحهاي آينده اين سازمان است و علاوه بر اين سازمان ، در اين نمايشگاه قادر به ايجاد هماهنگي بيشتر از طريق ارائه پاسخ‌هاي مستند و قانوني به سوالات مراجعان نيز مي باشد.

دکتر عظيم فرد مدير کل دفتر مديريت طيف سازمان تنظيم مقررات در گفت‌و گو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب گفت: در اين راستا يکي از دستاوردهای سازمان مي تواند دستورات کار متعدد براي تنظيم مقررات بيشتر ، رفع مقررات زائد و شفاف سازي باشد.

وي با بيان اينكه بدون ترديد در يک کشور 70 ميليوني برگزاري حداقل يک نمايشگاه در سال تحت موضوع ارتباطات ضروري است اظهار داشت: حتي با توجه به گستردگي حوزه ارتباطات و نیاز جامعه متخصصين اين حوزه برگزاری نمايشگاههاي تخصصي‌تر ذيل نیز لازم است؛ براي مثال نمايشگاههايي فقط با موضوع اينترنت، تجارت الکترونيک، شبکه‌هاي تلفن همراه، مراکز تحقيقاتي و دانشگاهي، ارتباطات و انواع ديگر که مخاطبان خاص خود را خواهند داشت.

وي با بيان اينكه بنا به قانون، رگولاتور در تمام ابعاد بخش ارتباطات کشور حضور داشته و مديريت مي‌کند و قادر به استفاده چند وجهي از اين واقعه خواهد بود ابراز داشت: سازمان رگولاتور مي‌تواند علاوه بر معرفي بيشتر خود و به صورت متمرکزتري از ديدگاه گروه‌هاي مختلف حوزه ارتباطات مطلع شده و نقش آفريني کند.

سازمان رگولاتور در اين نمایشگاهها مي‌تواند براي گروههاي متنوع مخاطبان برنامه‌هاي متناسبي اجرا كرده و باعث افزايش آگاهي آنان نسبت به حوزه مخابرات ملي شود.

مدير کل دفتر مديريت طيف سازمان تنظيم مقررات ادامه داد: در فرصت پيش آمده در يک نمايشگاه ،صاحبان غرفه نه تنها با بازديد کنندگان بلکه با همديگر نيز آشنا شده و اقدام به تعامل با يكديگر خواهند كرد، تعاملات فوق در ساده ترين شکل به صورت کاري، تجاري، مقرراتي و فرهنگي قابل دسته بندي هستند.

وي ادامه داد: بسياري از دست اندرکاران حوزه مخابرات در طول يک سال کاري فرصت جستجو و آگاهي از انواع خدمات ارتباطي و توليدات جديد و قابليت‌هاي صنايع داخلي و خارجي ، تحقيقات در حال انجام و ظرفيت‌هاي بخش ارتباطات را ندارند اما در اين چند روز با صرف چند ساعت قادر به جمع آوري اطلاعات با ارزشي از قابليتها، تواناييها، ظرفيتها و نوآوريها در اين حوزه خواهند شد.

21 / 08 / 89

وایمکس راهکارهای جدید برای دسترسی به اینترنت را به کاربران می آموزد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیر روابط عمومی شرکت مبین نت با بيان اينكه شبكه وايمكس به عنوان فناوري جديد در عرصه ارتباطات ظهوريافته وفرصتي مي خواهد تا بتواند در بين ساير روش‌هاي ارتباطي براي خود جايي باز كند گفت: طبيعي است كاربران اينترنت به استفاده از شيوه‌هاي گذشته دسترسي به اينترنت مثل دايل آپ و ADSL خو گرفته بودند و به ويژهADSL كه ازاقبال نسبتا خوبي را در مقايسه با دايل‌آپ برخوردار بوده و كم و بيش نياز كاربران را تامين مي‌كند ، بنابراين بايد گفت زماني تغيير روش از طرف كاربران اعمال مي‌شود كه به اين باور برسند كه شبكه وايمكس قابليت‌هاي بيشتري نسبت به شيوه‌هاي قبلي دارد و مهمترين قابليت آن در مقايسه با ADSL آن است كه دسترسي به اينترنت پرسرعت را به صورت بيسم ممكن كرده و اينكه مي‌تواند ضعف‌هاي ADSL را در رسيدن به محل مورد تقاضاي كاربران پوشش دهد.

محمد چهر‌قاني مدیر روابط عمومی شرکت مبین نت در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بيان اينكه شرکت ارتباطات مبين نت براي دومين بار است كه در نمايشگاه تلكوم حضور مي‌يابد اظهار داشت: سال گذشته صرفا براي اعلام موجوديت مبين‌نت و در قالب اپراتور ارائه دهنده سرويس اينترنت پرسرعت بيسم با شبكه وايمكس در نمايشگاه حضور داشتيم و امسال معرفي سرويس‌هايمان را خواهيم داشت كه اميدواريم در اين فرصت بتوانيم تعامل خوبي با علاقه‌مندان به حوزه ارتباطات داشته باشيم.

وي با بيان اينكه سعي مي‌كنيم سرويس‌هايمان را در نمايشگاه به صورت کاربردي براي بازديدكنندگان به نمايش بگذاريم گفت: در نمايشگاه براي بازديدكنندگان فرصتي فراهم كرديم تا عملا سرعت‌هاي اينترنت وتفاوت آن‌ها را مشاهده كنند و برگزاري کارگاههاي آموزشي ، مسابقات گوناگون با جايزه ونظرسنجي از مراجعين از ديگر برنامه هاي مبين نت خواهدبود.

وي ادامه داد: درمجموع تلاش خواهيم کرد كه با ارايه اطلاعات مفيد درزمينه شبکه وايمکس به بازديدکنندگان اين اطمينان را بوجود آوريم که وايمکس مبين نت قابليت آن را دارد که به عنوان يک گزينه مطلوب در بين شبکه هاي موجود باشد، انديشيدن به شبکه وايمکس مبين نت و انتخاب شدن نتيجه ايست که از اين نمايشگاه مورد انتظار ماست .

چهره‌قاني افزود: يكي از كاركردهاي نمايشگاه آن است كه فناوري‌ها، خدمات و سرويس‌هاي جديد را به بازديد كنندگان معرفي مي‌كند و بررسي توالي نمايشگاه تلكوم دگرگوني و رشد غير قابل باوري را در اين حوزه به نمايش مي‌گذارد و يقينا در اولين دوره برگزاري نمايشگاه تلكوم و در عرصه صنعت مخابرات اين همه تنوع فناوري در ارتباطات را شاهد نبوديم و شايد مهمترين روش ارتباطي در آن دوره تلفن بود ولي در دوره‌هاي بعد علاوه بر تلفن شاهد تله كنفرانس و يا تلفن همراه بوديم.

مدیر روابط عمومی شرکت مبین نت با تاكيد بر اينكه در طول برگزاري نمايشگاه تلکام توسعه و تحول چشم‌گيري را در ابزارهاي ارتباطي شاهد بوديم گفت: در زمينه سرعت دسترسي نيز تحولاتي ايجاد شده و شبكه وايمكس را به عنوان آخرين پديده دراين حوزه مي‌بينيم كه قابليت‌هايي را در اختيار علاقمندان قرار مي‌دهد که در شبکه هاي قبلي ممکن نبوده است .

وي با اشاره به حضور مبين‌نت در نمايشگاه الكامپ نيز گفت: ما در الكامپ 89 به عنوان حامي طلايي حضور داريم و دليل حضورمان برقراري ارتباط با قشر جواني است که مخاطب اصلي اين نمايشگاه است وازآن بازديد مي‌كند. ما مايليم كه قابليت شبكه وايمكس مبين‌نت را به نمايش بگذاريم و به آنها اطمينان دهيم كه اين شبكه روش مناسبي براي دسترسي به اينترنت پرسرعت بيسم در سراسر كشور است و ارزش برگزيده شدن را دارد.
 
وي در پايان ابراز داشت: شرکت مبين نت اميدواراست که با حمايت گسترده از نمايشگاه الکام به توسعه دانش عمومي دراين زمينه که زيربناي بهره مندي از ارتباطات باند پهن محسوب مي شود کمک کرده باشد.

20 / 08 / 89

حضور شرکت مبین وان (Mobin One ) در نمایشگاه Telecom 2010

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات : مدیرعامل شرکت مبین وان با بیان اینکه این شرکت ایتالیایی است ، و با مشارکت گروه مبین ایران ، در نمایشگاه ( Telecom 2010 ) حضور دارد ، گفت : این شرکت با کشورهایی مانند انگلستان ، برزیل ، چکسلواکی ، مکزیک و کشورهایی در منطقه آمریکای شمالی همکاری دارد.

آقای فیلیپو پرتا( Fillipo pervta ) در گفتگو با خبرنگار ماگفت : هدف از این مشارکت ، ترویج خدمات ارزش افزوده از طریق تلفن های ثابت و همراه است، زیــرا بــــه نظر مــی رسد در بازار ایران خدماتی نظیر بانکـداری بــا تلفــن همراه (Mobile Banking ) ، مبادله و خرید و فروش و پرداخت و نیز سایر خدمات درحال رشد است .

وی افزود : گروه مبین وان ( Mobin One ) قصد دارد با استفاده از تجربیات هر دو شرکت خارجی و ایرانی و بر اساس نیازهای موجود و آتی بازار ارتباطات در ایران ، استانداردهای جدیدی را تدوین ساخته و با اپراتورهای مخابراتی ایران نظیر همراه اول ، مبین نت و غیره ... به ارائه راهکار و شیوه های نوین و خدمات ارزش افزوده بپردازد.

مدیرعامل شرکت مبین وان با بیان اینکه : این سرمایه گذاری ، موجب فرصت های شغلی متعددی نیز خواهد شد، افزود از دیـــگر بــرنـامه های این گــروه ، می توان بــه افــزایش ارتباطــات سـریع اینترنتی ، نظیــر ( Broad band ), ADSL و غیره برای عرضه فزاینده خدمات یاد شده و فراهم ساختن زمینه توجه هرچه بیشتر به این خدمات از سوی کاربران و مصرف کنندگان ایرانی و از جمله مشترکان همراه اول اشاره نمود ، تا در آینده ای نه چندان دور این اپراتور در کنار سایر اپراتورها روز آمدترین خدمات ارتباطی جهان را عرضه دارد.

آقای پترا ( Petva ) در پایان ، به تلاش این گروه برای ایجاد فرصت های با کیفیت بالا به منظور رفع نیازهای روزمره اشاره کرد. ازجمله خدماتی فراتر از :
- دریافت اطلاعات از طریق تلفن همراه
- بازیهای متنوع – بصورت چند نفره
- تصویرهای مورد نیاز و متنوع
- پرداخت از طریق تلفن همراه – بدون نیاز به بانک وشبکه شتاب
- ایجاد اینترنت به مقدار مورد نیاز هر فرد ولی با کیفیت بصورتی که ماهانه مبلغ پرداخت نشود.
- رای گیری از طریق پیامک بصورت گسترده تر
- استفاده از اینترنت با کیفیت بالا از طریق تلفن همراه همانند استفاده آن در منزل یا محل کار
- همکاری های لازم با شرکت MCI در زمینه عرضه خدمات بهتر تلفن همراه

20 / 08 / 89

برگزاری کارگاه " مدل کسب و کار اپراتورهای بین المللی وجایگاه SERV. Co."

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :مهندس نژاد دادگر با بیان اینکه "اپراتورهای سرویس محور امروزه از اهمیت زیادی در بازارهای مخابراتی برخوردارند." از برگزاری کارگاه " مدل کسب و کار اپراتورهای بین المللی و جایگاه SERV. Co." در نمایشگاه تلکام خبر داد.

به گفته مدیر عامل آریا سل یکی از مهمترین تحولات شکل گرفته در بازارهای مخابراتی، تغییر مدل های سنتی ارائه خدمات و ورود بازیگران جدید به اکوسیستم کسب و کارهای مخابراتی است.

وی با اشاره اینکه مهمترین بازیگران فعال وارد شده به این عرصه اپراتورهای سرویس محور یا همان تامین کنندگان خدمات هستند، ادامه داد: در مدل های سنتی ارائه خدمات، اپراتورهای مخابراتی خود وظیفه تامین سرویس را برعهده داشتند. اما امروزه با فراهم شدن امکان ارائه خدمات جدید و متنوع و اهمیت ارائه سرویس های ارزش افزوده به کاربران خانگی و تجاری اپراتورها دیگر نمی توانند تمرکز لازم را برای ارائه خدمات داشته باشند. لذا بازار نیازمند بازیگرانی است که بتوانند به طور تخصصی در حوزه تامین خدمات فعالیت کنند.

نژاد دادگر درباره محتوای برگزاری این کارگاه در نمایشگاه امسال اظهار داشت:" در این کارگاه به بررسی نقش و جایگاه اپراتورهای سرویس محور و فرصت های موجود برای فعالیت این بازیگران در بازارهای مخابراتی پرداخته خواهد شد."

وی در ادامه افزود: به دلیل عدم توسعه یافتگی بازار کشور ما در خصوص ارائه سرویس به خصوص سرویس های ارزش افزوده، امیدواریم برگزاری چنین کارگاههایی بتواند در جهت بهبود فضای ارائه خدمات در کشور مفید واقع شود.

لازم به ذکر است این نشست ساعت 14روز یکشنبه 23 آبان ماه در سالن 6 نمایشگاه بین المللی، غرفه شرکت آریاسل برگزار خواهد شد.

19 / 08 / 89

برنامه های شرکت آریاسل در نمایشگاه telecom

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :شرکت آریاسل از برنامه های خود برای برگزاری دو نشست و 5 کارگاه آموزشی همزمان با برگزاری نمایشگاه تلکام خبر داد.

به گفته نژاد دادگر دو نشست با موضوع "بررسی آینده بازارهای عمودی در زنجیره ارزش خدمات مخابراتی" و "ارائه خدمات ارتباطی پیشرفته توسط اپراتورهای مخابراتی کشور، چالش‌ها و راهکارها" در روزهای نخست و پایانی نمایشگاه تلکام با حضور نمایندگانی از رگولاتوری، اپراتورهای مخابراتی کشور، بانک ها، آموزش و پرورش و دیگر بازیگران فعال و تأثیرگذار در این حوزه برگزار خواهد شد." مدیرعامل آریاسل ادامه داد:"شرکت آریاسل به منظور انتقال دانش و تجربيات‌ فني و تجاري اين شرکت در حوزه‌هاي مختلف ICT اقدام به برگزاری چند کارگاه آموزشی نیز خواهد کرد که توسط مجرب ترین کارشناسان داخلی و خارجی شرکت آریاسل ارائه خواهد شد." وی در ادامه اضافه کرد:"نقش سيستم هاي OSSو BSS در موفقيت کسب و کار در حوزه مخابرات، جایگاه SERV. Co. در آینده خدمات مخابراتی، سرویس هاي ارزش افزوده روي شبکه باندوسيع، مدل‌هاي تجاري زمينه‌ساز موفقيت در بازارهاي مخابراتي و بررسي فناوري‌هاي نوين کارگاههایی هستند که از روز دوم نمایشگاه telecom به ترتیب صبح ها از ساعت 10 صبح و بعد از ظهر ها رأس ساعت 14 در محل غرفه شرکت آریاسل واقع در سالن 6 نمایشگاه برگزار خواهد شد." مهندس دادگر در پایان اظهار امیدواری کرد:"برنامه های آموزشی شرکت آریاسل در نمایشگاه تلکام بتواند نقش موثری در جهت ارتقای صنعت مخابرات کشور داشته باشد."

19 / 08 / 89

شرکت آرياسل در نمايشگاه  telecom 2010 برگزار مي کند:نشست بررسي بازارهاي عمودي در زنجيره ارزش خدمات مخابراتي
 
 
به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مهندس نژاد دادگر، مديرعامل شرکت آرياسل از برگزاري نشست "بررسي بازارهاي عمودي در زنجيره ارزش خدمات مخابراتي" در يازدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات، ارتباطات و تكنولوژي اطلاع‌رساني (telecom  ) با حضور فعالان اين حوزه خبر داد.
مدير عامل آرياسل در اين خصوص اظهار داشت:" امروزه در دنيا صنايع مختلف به عنوان بازارهاي عمودي، از بسترهاي مختلف مخابراتي براي ارائه خدمات خود بهره مي گيرند."

وي در تشريح بازارهاي عمودي اظهار داشت:"منظور از بازارهاي عمودي در زنجيره ارزش خدمات مخابراتي، استفاده  از بسترهاي مختلف مخابراتي براي برآوردن نيازهاي مشتريان حوزه اي خاص از ديگر صنايع است."

دادگر اضافه کرد:" در واقع مفهوم بازارهاي عمودي در مقابل مفهوم بازارهاي افقي يعني ارائه خدمات معمول مخابراتي مانند خدمات تلفن ثابت، موبايل، اينترنت و خدماتي از اين قبيل قرار مي گيرد."

مدير عامل آرياسل با اشاره به اينکه اين نشسست، روز شنبه 22 آبان ماه همزمان با آغاز به کار يازدهمين دوره نمايشگاه telecom  رأس ساعت 14 در سالن 6 نمايشگاه، غرفه شرکت آرياسل برگزار خواهد شد گفت:"در اين نشست نمايندگاني از اپراتورهاي بزرگ مخابراتي کشور، فروشندگان تجهيزات، نمايندگان آموزش و پرورش کشور، نمايندگان بانک هاي فعال در کشور و... به عنوان بازيگران اصلي بازارهاي عمودي در حوزه مخابرات حضور خواهند داشت."

مهندس دادگر در پايان اظهار اميدواري کرد:"با توجه به ظرفيت هاي مخابراتي موجود در کشورمان، مباحث مطرح  شده در اين نشست بتواند فرصت هاي مناسبي را پيش روي بازيگران علاقه مند به فعاليت در اين عرصه قرار دهد."

لازم به ذکر است بنا بر اعلام روابط عمومي شرکت آرياسل، اين فرصت براي علاقمندان فراهم شده است که در اين نشست به طرح سوالات خود از کارشناسان حاضر در نشست بپردازند.

19 / 08 / 89

مردم در  نمایشگاه مخابرات با خدمات جدید آشنا می شوند

 به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بيان اينكه متاسفانه در كشور ما شايد سيستم‌هاي اطلاع‌رساني به صورت نوشتاري يا شنيداري نتوانند آن‌طور كه بايد و شايد مزاياي نسبي تلكوم را به  مردم ارائه كنند، گفت: خيلي از مردم با حضورشان در نمايشگاه در وهله اول با پتانسيل‌هاي موجود و از طرفي قابليت‌ها و خدمات جديد آشنا و آن را در سبد هزينه‌ها‌ي خود قرار مي‌دهند ودر صورتي كه سيستم‌هايي كه در اين نمايشگاه ارائه مي‌شود بتواند به صورت مناسب به مردم عرضه و توضيح داده شود مسلما استقبال مردم و بكارگيري امكانات توسط آنها با توجه به برگزاری چنین نمایشگاههایی سريع‌تر خواهد بود

ناصر يوسف‌پور عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران در گفت‌وگو با خبرنگار ما با به اشاره معرفی NGN در نمایشگاه مخابرات گفت: قرار شده که اولین پایلوت آن در استان فارس اجرایی شود که در این رابطه با شرکت هواوی قرارداد بسته ایم و طبق زمان بندی تا شش ماه بعد این کار آغاز می شود.

وی با بیان این مطلب اظهار داشت: امکانات استان ها ، سرویس ها و تعداد مشترکان ، معیارهای زیرساختی در انتخاب استان ها بسیار مهم است که از بین استان های کشور بعد از انجام بررسی های لازم دو استان فارس و قزوین انتخاب شدند و در نهایت قرار شد ابتدا در  استان فارس این کار به صورت پایلوت اجرا شود و پس از آن در قزوین و به ترتیب  در تمام استان های کشور اجرا می گردد .

عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران در ادامه با اشاره به نمایشگاه تلکوم گفت: شرکت ها و سازمان ها برای حضور در نمایشگاه فعالیت هایی انجام داده  و تلاش می کنند تا بتوانند آن ها را در نمایشگاه در معرض دید عموم مردم قرار دهند.

وی با بیان اینکه در کشور ما پتانسیل و نیروهای متخصص قابل توجهی وجود دارد  افزود: انجام این کارها و برگزاری  این چنین نمایشگاههایی چند حسن دارد و در واقع  سرویس ها و محصولاتی که وجود دارد در اختيار مردم قرار می گیرد و نمایشگاه تلكوم  نیز زمينه ساز معرفی اين سرويس ها بوده و نيازهاي جامعه را از طريق ارائه شناخت به محققان، تلاشگران و اپراتورها نشان مي‌دهد .

يوسف‌پور افزود: شناخت نيازهاي بازار و توانمندیهایی كه اين نيازها را پاسخ دهند و برگزاری نمايشگاه با اين هدف كه بتواند اين دو نياز را به هم نزديك كرده و نيازهاي طرفين را برطرف كند از ديگر مزاياي و تبعات برگزاري نمايشگاه تلکوم است.

وي با اشاره و تاكيد بر لزوم بازديد مسولان دولتي از نمايشگاه گفت: به عنوان مثال حضور وزير ارتباطات در نمايشگاه با توجه به شناختي كه وي نسبت به حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات كشور دارد، مي‌تواند شركت‌هاي حاضر در نمايشگاه را به سمت و سوي برطرف كردن نيازها و هدايت آن‌ها به اين سمت جلب كند كه اين خود گام مهمي در اين زمينه محسوب مي‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران  ادامه داد: مسولان مي‌توانند با بازديد از نمايشگاه و ارائه نقطه نظرات خود براي رشد و تعالي شركت‌هاي كوچكتر مثمر ثمر باشند و حيف است جوانان و فعالاني كه اين نمايشگاه را برپا مي‌كنند از نظرات مسئولان دولتي بي‌بهره بمانند.

یوسف پور  در پايان براي برگزاركنندگان نمايشگاه ایران تلكوم ‌ آرزوي موفقيت داشته و اظهار اميدواري كرد كه خيرات و بركات اين نمايشگاه خيلي زود به مردم برسد.

19 / 08 / 89

چرا مخابرات خصوصي بهتر از دولتي است؟

افزايش كيفيت خدمات و  ارائه سرويس هاي نوين روز ، ارمغان خصوصي سازي

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :مخابرات خود را براي جشن يك سالگي آماده مي كند.البته يك سالگي از زمان تولد دوباره اين شركت كه پس از ورودش به تالار شيشه‌اي رخ داد.اين رخداد تاريخي چه به لحاظ رقم معامله خريد سهام و چه به لحاظ بزرگي و تاثير در بورس مي تواند روند ارايه خدمات مخابراتي را تغيير دهد.

به گزارش خبرنگار ما، سهام شركت مخابرات ايران در سال گذشته با فروش 50 بعلاوه يك سهم ركورد تاريخي بر جاي گذاشت.معامله هشت ميليارد دلاري مخابرات در تاريخ بورس كشور بي سابقه بوده است و پيش بيني مي شود اين ركورد کماکان دست نيافتني باشد.

شركت مخابرات ايران كه چندين دهه با قوانين دولتي اداره می شد،  با اين معامله به جمع خصوصي ها پیوست و دوره جديدي از فعاليت خود را آغاز كرد.

خصوصي شدن مخابرات با وجود برخي انتقادها ، با گذر زمان ، نشان داد كه واگذاري امور به دست مديران توانمند خصوصي ، زمينه رونق كسب و كار و ارايه سرويس هاي نوين را فراهم مي سازد.

در همين مدت محدود كه از خصوصي سازي مخابرات ايران گذشته است تحولات چشمگيري را در حوزه ارايه سرويس ها و توسعه شبكه شاهد هستيم.

تدوين بسته سرويس هاي جديد ارزش افزوده يكي از همين تحولات به شمار مي رود.همراه اول قصد دارد به غير از سرويس اينترنت تلفن همراه، سرويس هاي جديدي را همزمان با برگزاري يازدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي telecom2010 عرضه كند.

سيم كارت جديد با قابليت هاي بالا يكي از اين سرويس ها است كه بزودي رونمايي مي شود.

همچنين مخابرات با خصوصي شدن از قيد و بند قوانين دولتي خارج شده و براي اجراي ماموريت هاي خود زمان و هزينه كمتري را مي پردازد.اين يعني پيشرفت سريع تر با هزينه كمتر.

خصوصي سازي مخابرات همچنين بر افزايش بهره وري كاركنان و مديران مخابراتي تاثير گذار بوده و با افزايش سطح دريافتي و نيز پياده كردن نظام تشويق ، بهره وري در ميان كاركنان و مديران بيش از پيش بالا رفته است.

يكي از بركات خصوصي شدن مخابرات ،سهامدار شدن قشرعظيمي از مردم در قالب خرده سهامداران است.اكنون سهام مخابرات يكي از با ارزش ترين سهام هاي موجود در بازار سرمايه است و در طول مدت حضور مخابرات در بورس، در چند نوبت سود مناسبي به سهامداران پرداخت شده است.

همچنين با خصوصي سازي مخابرات دولت نيز از اين بابت منتفع می شود. خريداران مخابرات با پرداخت های اقساط میلیاردی سهام خود براي خريد تمام سهام اين شركت باعث كمك شاياني به دولت شده است.

بازنگري تعرفه ها را نیز مي توان يكي از موارد كليدي پس از خصوصي سازي مخابرات به شمار آورد. .شركت مخابرات قصد دارد در حوزه تلفن همراه تعرفه ها را به گونه اي تنظيم كند كه در نهايت اين مشترك باشد كه سود ببرد. به همین منظور همراه اول به مشتركاني كه بيشتر از سيم كارت همراه اول استفاده كنند اعتبار تشويقي خواهد داد.اين طرح هم اكنون در حال بررسي است.

اينترنت نيز يكي از بخش هايي است كه شركت مخابرات پس از خصوصي سازي قصد توسعه اين بخش را دارد.هم اكنون شركت مخابرات استان تهران در كنار ساير شركت هاي ارايه دهنده سرويس اينترنت به ارايه پورت هاي پر سرعت مي پردازد كه با آغاز روند خصوصي سازي اين كار سرعت خواهد گرفت.

حضور در بازار هاي بين‌المللي كه تاكنون به دليل دولتي بودن مخابرات كمتر احساس نيازی به آن مي شد يكي ديگر از محورهاي جديد فعاليت شركت مخابرات پس از خصوصي سازي است.مخابرات قصد دارد براي افزايش کیفیت خدمات ، با معرفی برند شرکت مخابرات ایران در دنيا با كسب تجربيات بيشتر در بازار بين‌المللي مخابرات حاضر شود.

ضمناً يكي از اصلي ترين نقاط مثبت خصوصي شدن مخابرات بحث مشتري مداري است.مشتري مداري در حوزه مخابرات دولتي شايد كمتر مورد توجه بود هم اینک بخش خصوصي عهده دار اين شركت شده و مشتري را شريك اصلي و صاحب مخابرات مي داند و براي همين تمام همت خود را به كار مي گيرد تا در حوزه مشتري مداري بيش از پيش فعال شود.

18 / 08 / 89

نمايش و ارائه عملي سرويس ويدئو كنفرانس در نمايشگاه تلكوم

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :مديركل كنترل و مديريت شبكه‌هاي مخابراتي شركت مخابرات استان تهران با بيان اينكه سرويس ويدئو كنفرانس براي اولين بار در نمايشگاه تلكوم به صورت عملي به مردم معرفي و ارائه مي‌شود گفت: در نمايشگاه تلكوم اين سرويس را نصب كرده و ارتباط را با استان‌ها برقرار مي‌كنيم.

جمشيد بهاري، ‌مديركل كنترل و مديريت شبكه‌هاي مخابراتي شركت مخابرات استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب گفت: سعي كرديم سرويس ويدئو كنفرانس را فراگير كرده و براي كل سازمان‌ها و جاهاي مختلف اين بستر وجود دارد كه از اين سرويس استفاده كنند و مي‌توانيم براي مراكز و سازمان‌هاي متقاضي اين سرويس را فراهم كنيم. وي با يادآوري اين موضوع كه اين سرويس براي اولين بار و به صورت عملي در نمايشگاه تلكوم در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد گفت: صرفه جويي در زمان و هزينه از مهمترين مزاياي استفاده از اين سرويس محسوب مي‌شود و تا به حال نمونه‌هايي از اين سرويس را در افتتاح بانك قرض‌الحسنه مهر ايرانيان، جلسه هماهنگي مديران بانك سپه، جلسه مديران سازمان بهزيستي و يا افتتاح پروژه‌هاي دانشگاه علمي و كاربردي را داشتيم.

بهاري با اشاره به هزينه استفاده از سرويس ويدئو كنفرانس گفت: تعرفه استفاده از این سرویس بسيار به صرفه است و طبق تعرفه اگر اين ارتباط بين دو استان با يكديگر می باشد براي حداقل دو ساعت هزینه آن معادل 260 هزار تومان مي‌شود که این هزینه براساس افزايش تعداد ساعات و مراكز ‌ به همان نسبت رشد نيافته و در نتیجه به صرفه‌تر خواهد بود. وي گفت: مردم مي‌توانند به صورت عملي استفاده از اين سرويس را مشاهده كنند و علاوه بر آن اين سرويس قابليت انتقال فيلم و يا اطلاعات رايانه را نيز دارد و از تردد بيهوده و مسافرت‌هاي برون شهري نيز مي كاهد. وي، نداشتن محدوديت در فضا، تعداد نظرات شركت كننده در جلسه يا مراسم، مشكلات گرفتن فضا براي اجراي مراسم‌هاي مختلف و جلسات و ... را از جمله مهم‌ترين مزاياي استفاده از اين سرويس عنوان كرد.

‌مديركل كنترل و مديريت شبكه‌هاي مخابراتي شركت مخابرات استان تهران، نمايشگاه تلكوم را محل عرضه محصولات و سرويس هاي متنوع عنوان كرد و ادامه داد: بيشتر مردم با بازديد از نمايشگاه مي ‌توانند از بسياري از خدمات، امكانات و سرويس‌هاي جديدي كه از آنها اطلاعي نداشتند آگاه شوند.

بهاري گفت: با تجميع همه سازمان‌ها در نمايشگاه‌ و در اختيار گذاشتن همه محصولات و خدماتشان به صورت يكجا تبليغات و اطلاع رساني كه هزينه‌هاي بسياري را در بر دارد و شايد همه نيز از آن آگاهي ندارند براحتي انجام مي‌شود و مردم از کلیه این خدمات اطلاع مي‌يابند. وي نمايشگاه و برگزاري آن را محركي براي سازمان‌ها و موسسات دانست كه هر چه زودتر و تا ايام نمايشگاه‌ كارهاي خود را انجام دهند تا بتوانند در نمايشگاه حضور يابند و محصولات خود را معرفي كنند. بهاري در پايان بازديد مديران و مسئولان دولتي و حاكميتي از نمايشگاه را بسيار مهم و عامل تشويقي براي سازمان‌ها دانست .

18 / 08 / 89

با تلفن ثابت پیامک برای دوستان خود ارسال کنید

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : یکی از سرویس هایی که در نمایشگاه تلکوم 2010 عرضه می شود سرویس پیامک تلفن ثابت می باشد.

پیامک به عنوان یکی از خدمات ارزش افزوده تلفن همراه اکنون در دنیا پر طرفدار ترین سرویس است.این سرویس آنقدر محبوب شده که شاید دل کندن از آن برای مشترکان غیر ممکن باشد.حال مشترکان تلفن ثابت نیز می توانند از این سرویس جذاب بهره برده و برای خویشان و دوستان خود پیامک ارسال کنند.

سرویس پیامک تلفن ثابت در دو سال گذشته پس از خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و اکنون یکی از خدمات اصلی شرکت مخابرات استان تهران و دیگر استان ها به شمار می رود.

این سرویس ابتدا به صورت آزمایشی در شیراز راه اندازی و با استقبال مشترکان مواجه شد. این سرویس در حال گسترش و توسعه بوده و در آینده نزدیک تمامی مشترکان در کشور می توانند با این تلفن ثابت پیامک ارسال کنند.یکی از مشکلات پیش روی ، عدم ساخت گوشی های ویژه این سرویس بود.برای همین شرکت مخابرات تهران نرم افزار " پایثا " را طراحی و بر روی سایت این شرکت قرار داده که از این طریق می توان بدون نیاز به گوشی ویژه از طریق خط مودم پیامک ارسال کرد.

در همین رابطه معاون توسعه و مهندسي مديرعامل شركت مخابرات استان تهران گفت: اين نرم‌افزار هم‌اكنون روي سايت اینترنتی شركت مخابرات استان تهران قرار دارد و مشتركان مي‌توانند اين نرم‌افزار را دانلود كنند.

صادقی تصريح كرد: اين نرم‌افزار از طريق خطوط dial up كار مي‌كند؛ به اين معني كه رايانه مشترك بايد به خط تلفن متصل باشد؛ زماني كه نرم‌افزار فعال مي‌شود، به صورت خودكار شماره پيامك مركز را شماره‌گيري كرده و با اتصال به مركز ، عمل ارسال يا دريافت پيامك را انجام مي‌دهد.

صادقی ادامه داد: ويژگي خاص اين نرم‌افزار، فراهم شدن امكان ارسال يكباره پيامك‌هاي گروهي است كه براي مثال مي‌توان پيامك‌هاي مناسبتي را براي گروه‌هاي چند نفره ارسال كرد.

وي افزود: همچنين در بسياري از شركت‌ها، سيستم مذکور به سيستم مركزي شركت متصل بوده و با سيستم تلفن شركت يكي شده است.

معاون توسعه و مهندسي مديرعامل شركت مخابرات استان تهران در خصوص نحوه محاسبه كاراكترها و تعداد پيامك‌ها، اظهار داشت: تمامي شرايط پيامك تلفن ثابت از جمله تعداد كاراكتر مانند پيامك تلفن همراه است؛ اما احتمالاً کار با دكمه‌هاي صفحه کلید راحت‌تر از دكمه‌هاي دستگاه تلفن ثابت می باشد، برای اين منظور نرم افزاری نیز طراحي شده است .

سرويس پيامك تلفن ثابت آنلاين مي‌شود
معاون توسعه و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران در خصوص برنامه‌ توسعه اين سرويس، اظهار داشت: در آينده مدل web basig اين نرم‌افزار نيز طراحي خواهد شد و مشتركان به جاي اينكه نرم‌افزار را دانلود كنند و از طريق dialup به سيستم مخابرات وصل شوند، از طريق web از اين سرويس استفاده مي‌كنند و پس از فعال‌سازي web basig به نظر مي‌رسد نرم‌افزار كامل شده باشد.

وي توضيح داد: به اين ترتيب كه در سايت اینترنتی شركت مخابرات استان تهران (WWW.TCT.IR) قسمتي براي اين كار در نظر گرفته خواهد شد؛ مشترك با پسوردي كه از قبل براي استفاده از سرويس‌هاي اينترنتي مخابرات از مراكز تلفن ثابت دريافت كرده، وارد نرم‌افزار پيامك مي‌شود و متن مورد نظر خود را به از طریق پيامك ارسال مي‌كند.

صادقی ادامه داد: در سيستم web base نياز به اتصال رايانه و خط تلفن نيست و با هر نوع دسترسي به اينترنت مي‌توان از اين سرويس استفاده كرد.

شركت مخابرات استان تهران، براساس هزينه هرپالس مكالمه 70 / 44 ، تعرفه ارسال پيامك شبكه تلفن ثابت را به اين شرح اعلام كرده است:
هزينه تلفن ثابت به ثابت (شهري) يك پالس، تلفن ثابت به ثابت (بين شهري) دو پالس، تلفن همراه به ثابت (شهري و بين‌شهري) دو پالس، تلفن ثابت به همراه (شهري و بين شهري) دو پالس و تلفن ثابت به ساير كشورها (بين‌الملل) پنج پالس تعیین شده است .

بنابراين گزارش، در حال حاضر ارتباط اين سرويس با شركت ارتباطات سيار فراهم شده است و ارتباط با ديگر اپراتورهاي تلفن همراه كشور هنوز ميسر نشده است. همچنين براي استفاده از اين سرويس‌ نياز به ثبت‌نام و پرداخت وجه اوليه نيست.

اين گزارش می افزاید حداكثر تعداد صفحات پيامك 3 صفحه و تعداد حروف پيامك فارسي در پيامك اول 70 كاراكتر، پيامك دوم 64 كاراكتر و پيامك سوم 67 كاراكتر محاسبه مي‌شود.

همچنین روش محاسبه تعداد حروف پيامك لاتين به ترتيب 160، 145 و 156 كاراكتر براي پيامك اول ، دوم و سوم پیش بینی شده است.

18 / 08 / 89

استقبال كاربران از سرويس اينترنت پر سرعت مخابرات تهران

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : كاربران اينترنت در استان تهران از ارايه سرويس ADSL شركت مخابرات استان تهران استقبال كردند.

مديــر روابط عمومي شـركت مخابرات استـان تهـران با بيان اين مطلب در خصوص نمايشگاه بين‌المللي ایران تله كام گفت: شركت مخابرات تهران بعنوان يكي از زير مجموعه هاي شركت مخابرات ايران در نمــايشگـاه تله كام حضور خواهد يافت و به معرفي و ارايه سرويس های نوين خود مي پردازد.

محمد خجسته نيا درباره سرويس اينترنت پرسرعت شركت مخابرات استان تهران نيز اظهار داشت: تاكنون 60 هزار پورت اینترنت پرسرعت از سوي اين شركت به كاربران ارايه شده است که 43 هزار پورت آن مربوط به پروژه جديد مخابرات تهران می باشد.

وي ادامه داد: بيشترين واگذاري اینترنت پرسرعت مربوط به منطقه دو تهران مي شود به طوری كه حدود 16 هزار پورت در اين منطقه واگذار شده است.

خجسته نيا گفت: در حال حاضر تمامي مناطق تهران تحت پوشش سرويس ADSL مخابرات تهران هستند.

وي با بيان اينكه نياز جامعه به اينترنت پر سرعت بيش از رقم فعلي است، تاكيد كرد: براساس يك نظرسنجي در سال گذشته 52 درصد مشاركت كنندگان در اين نظر سنجي اعلام كردند كه به خطوط اينترنت پر سرعت نياز دارند.

مدير روابط عمومي مخابرات استان تهران ادامه داد: براساس برآوردها حدود دو و نيم ميليون پورت اینترنت پر سرعت در سطح استان تهران نياز است كه اكنون فاصله زيادي با اين رقم داريم.

وي گفت: اگر تمام شركت هاي PAP، مخابرات تهران، وايمكس و ساير شركت ها در این حوزه اقدام به ارايه سرويس كنند باز هم دو يا سه سال زمان براي تامين دو و نيم ميليوني اينترنت پر سرعت نیاز است.

خجسته نيا تصريح كرد: فضاي كار براي تمامي شركت هاي فعال در حوزه ADSL مهيا است و تمامي شركت ها مي توانند بدون هيچ دغدغه‌اي به فعاليت بپردازند.

18 / 08 / 89

مدیرکل بهینه سازی همراه اول خبر داد: پوشش کامل تلفن همراه در نمایشگاه ایران تله کام

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار از نصب و راه اندازی تعدادی سایت میکرو (میکروBTS ) در محل نمایشگاههای بین المللی تهران خبر داد و گفت: در نمایشگاه ایران تله کام امسال مشکلی به لحاظ پوششی و ظرفیتی تلفن همراه نخواهیم داشت.

مجید مختارنیا با بیان اینکه در حال حاضر حدود 8 سایت ماکرو BTS همراه اول در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران نصب و برقرار است ، اظهار داشت: با وجودی که بالغ بر 90 درصد روزهای سال برنامه های نمایشگاهی در این محل در حال انجام است مشکلی از بابت عدم پوشش دهی همراه اول در این نمایشگاه وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه شبکه همراه اول به لحاظ پوشش در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران مشکلی ندارد ، ادامه داد: با این وجود و با پیش بینی افزایش مخاطب برای حضور در نمایشگاه ایران تله کام 2010 ، همراه اول نسبت به افزایش 7 سایت میکرو در روزهای برپایی این رویداد ملی اقدام کرده تا با مشکل ظرفیتی مواجه نشویم.

مختارنیا با تاکید بر اینکه سال گذشته در ایام برگزاری نمایشگاه ایران تله کام در شاخص های کیفی طبق گزارشهای ارائه شده با مشکلی مواجه نشدیم ، تصریح کرد: امسال نیز پیش بینی می شود در ایام برگزاری این نمایشگاه به لحاظ پوششی و ظرفیتی مشکلی نداشته باشیم.

مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار در مورد وضعیت این شبکه در بــرگزاری ایران تلـه کــام 2009 خاطرنشان کرد: مجموع ترافیک ســال گذشته در طول چهــار روز برگزاری نمایشگــاه ، حــدود 18 هــزار Erlang ( واحد سنجش ترافیک ) و تــرافیک حمل شده شبکه در ساعت پیک تــرافیــک 2300 Erlang بود که به نسبت دیگر ایام ترافیک بالایی ارزیابی می شود .

وی با بیان اینکه شبکه همراه اول مشابه این ترافیک را در نمایشگاه الکامپ نیز تجربه می کند، تصریح کرد : پوشش همراه اول در نمایشگاه الکامپ نیز مشابه تله کام بوده و پیش بینی می شود در طول برگزاری این دو رویداد که طی دو هفته جاری برپا می گردد مشترکان مشکلی از بابت پوشش دهی و ظرفیتی نداشته باشند.

مختارنیا با تاکید بر اینکه پیش بینی شده رفتار مشترکان در طول برپایی نمایشگاه تله کام در شبکه همراه اول مانند سال گذشته باشد ، تصریح کرد: با این وجود ، تعداد TRX های شبکه را برای پوشش ظرفیتی افزایش داده ایم.

وی درصد کل قطعی مکالمات در چهار روز نمایشگاه تله کام 2009 را حدود 6 دهم درصد عنوان کرد و گفت: درصد موفقیت برقراری مکالمات 95 درصد بود که امیدواریم این میزان امسال افزایش یابد.

وی با اشاره به عرضه سرویس EDGE در تله کام ســال گذشته و ارائــه موفـق ســرویس "ویدیو چت" ( مکالمه تصویری ) از طریق دیتاکارت با سرعت حداکثر 180 تا 200 کیلوبیت بر ثانیه خاطرنشان کرد:امسال نیز در نمایشگاه تله کام سرویس های GPRS و EDGE را با سرعت متوسط 160 تا 180 کیلوبیت بر ثانیه ارائه خواهیم داد اما این سرویسها با ویژگیهای جدید و متفاوت عرضه خواهد شد که بــزودی جــزییات آن اعلام می شود.

17 / 08 / 89

ارائه خدمات اینترنتی شرکت مخابرات استان تهران در نمایشگاه "ایران تله کام"

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : کارشناس مسوول خدمات اینترنتی و سیستم های MIS شرکت مخابرات تهران از ارائه خدمات اینترنتی به مشترکان تلفن ثابت مخابرات استان تهران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی – ایران تله کام 2010 – خبر داد.

طاهره تقوی با بیان اینکه 16 خدمت اینترنتی شرکت مخابرات استان تهران به صورت عمومی و اختصاصی به مشترکان این شرکت قابل ارائه است ، اظهار داشت: خدماتی چون فروش و ثبت نام خط تلفن و امکان پیگیری درخواست به صورت آنلاین ، صدور قبض المثنی ، فروش کارتهای اعتباری شبکه هوشمند (IN ) و پرداخت اینترنتی ، خاص تمامی مشترکانی است که از طریق این شبکه مایل به دریافت خدمات هستند.

وی با بیان اینکه برخی خدمات شرکت مخابرات تهران تنها برای مشترکانی کاربرد خواهد داشت که به عضویت خدمات اینترنتی سایت شرکت مخابرات تهران به نشانی WWW.TCT.IR درآمده باشند ، افزود: به این معنی که مشترکان باید از طریق مراجعه به این آدرس و درخواست ثبت نام ، رمز ورود و شماره کاربری دریافت کنند ، سپس با مراجعه به یکی از مراکز مخابراتی استان تهران احراز هویت شده و در بانک اطلاعاتی مخابرات تایید شوند تا بتوانند خدمات را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

تقوی با تاکید بر اینکه هر مشترک تنها با یک بار مراجعه به مراکز مخابراتی سطح استان تهران می تواند برای همیشه از امکانات و سرویس های اینترنتی بهره ببرد ، ادامه داد: با این ثبت نام مشترک می تواند از خدمات مختلف اینترنتی نظیر درخواست تغییرمکان ، کشف مزاحمت تلفنی، بازکردن و بستن صفر دوم مکالمات ، دریافت ریزمکالمات ، درخواست دایری ADSL و جمع آوری آن ، درخواست بررسی اطلاعات ، اصلاح نشانی محل نصب تلفن ، درخواست تعویض شماره ، قطع و وصل تلفن ، درخواست دایری یا قطع سرویس های ویژه ، درخواست اعلام تلفن به سیستم 118 یا عدم اعلام آن و دریافت رمز 1818 برای نمابر شدن اطلاعات ، اقدام کند.

وی گفت: این قبیل خدمات در نمایشگاه تله کام برای بازدیدکنندگان توضیح داده خواهد شد و روند ثبت نام و استفاده از آنها اعلام می شود . همچنین امکان دریافت قبض المثنی در نمایشگاه تله کام برای مشترکان فراهم خواهد بود.

تقوی تصریح کرد: تاکنون 25 هزار نفر از مشترکان مخابرات استان تهران به عضویت خدمات اینترنتی سایت مخابرات درامده اند و 14 هزار و 500 درخواست سرویس اینترنتی نیز به ثبت رسیده که بیشترین درخواست مربوط به دایری سرویس های ویژه و ثبت نام تلفن بوده است .

17 / 08 / 89

یک سرویس چند خدمت نوین


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  سرویس های شبکه هوشمند در نمایشگاه ایران تلکوم 2010 تهران ، در غرفه شرکت مخابرات استان تهران به بازدید کنندگان معرفی می شوند.

امروزه صنعت مخابرات با سرعت چشمگیری در حال رشد و توسعه می باشد. به همین خاطر شبکه های صوتی و دیتا به هم نزدیک شده و با همگراشدن آنها انواع مختلفی از سرویس های مخابراتی ارایه شده است. در طول سالهای اخیر سرویس هایی توسط مراکز تلفنی دیجیتال به مردم واگذار شده است ولی بخاطر مشکلاتی باعث شده که طراحان سیستم های مخابراتی به فکر راه حل های ساده تر، ارزان تر و همچنین سریعتر برای ارائه سرویس به مشتریان باشند که در این راستا تکنولوژی های جدیدی پیشنهاد شده اند که یکی از آنها شبکه هوشمند ( IN ) است.

به گزارش خبرنگار ما، این سرویس نوین اکنون در مخابرت استان تهران راه اندازی شده است.در حال حاضر امکان واگذاری هشت سرویس برای متقاضیان وجود دارد و درسالهای آتی ، سرویس های دیگر این شبکه نیز ارائه خواهد شد .با خصوصی شدن مخابرات ایران پیش بینی می شود ارایه چنین سرویس های نوینی بیش از پیش گسترش یافته و مشترکان با سهولت بیشتری از فناروی اطلاعات و ارتباطات بهره گیرند.

شبکه هوشمند یا (Intelligent Network) ساختاری است که به وسیله آن مشترکان مخابرات استان تهران می‌توانند از خدمات متنوع ومرتبط با فن‌آوری اطلاعات با سهولت بیشتری استفاده کنند.

این شبكه قادر است انواع مختلفی از سرویس‌های جدید و فراتر از آنچه تاكنون مخابرات ارایه داده، در حداقل زمان عرضه كند. ایجاد ارتباط بهتر و سریعتر، از مهمترین ویژگی‌های سرویس‌های این شبكه است. برای آشنایی بیشتر مشترکان ، هر یک از این سرویس ها به طور خلاصه معرفی می شوند.


سرویس های شبکه هوشمند
مكالمه اعتباری (prepaid Service):

این سرویس، امکان برقراری ارتباط تلفنی مشترک با مقاصد مختلف شهری، بین شهری و تلفن همراه را از طریق خریداری کارت‌های مکالمه اعتباری ممکن می‌سازد.

مكالمه رایگان (Phone Free):
دارنده این سرویس با اعلام تنها یك شماره از شبكه هوشمند، می‌تواند تمامی مكالمات خود را دریافت كند زیرا در صورت اشغال یك خط، مكالمات به خطوط دیگر غیراشغال منتقل و هدایت می‌شود. از مهمترین مزایای این سرویس، علاوه بر موارد فوق، اعمال كنترل و نظارت بر روی تعداد تماس‌ها است. شماره رایگان 10 رقمی است و با پیش‌شماره 900212 شروع می‌شود.

شماره اختصاصی (Personal Number Service):
متقاضی این سرویس با دریافت یك شماره از شبكه هوشمند از امكانات یك خط تلفن با قابلیت‌های بیشتری برخوردار می‌شود. مزیت عمده این سرویس در دسترس بودن اشخاص، مشابه تلفن همراه با هزینه‌های بسیار نازل‌تر است.مشترك این سرویس می‌تواند در هر لحظه و در هر مكان شماره تلفنی را به شبكه هوشمند معرفی و بعد از آن تماس‌گیرندگان با شماره شبكه هوشمند به تلفن‌های معرفی‌شده هدایت می‌شوند.

شماره فراگیر (Universal Access Number):
شركت‌ها، موسسات، سازمان‌ها و واحدهای صنفی كه دارای دفاتر و شعبات متعدد هستند، از عمده‌ترین كاربران این سرویس هستند. شماره فراگیر 10 رقمی است و با پیش‌شماره 909221 شروع می‌شود. دارنده این سرویس می‌تواند از نظر محدوده جغرافیایی یا محدوده زمانی سرویس را تعریف کند.

مشاوره تلفنی (Premium Rate):
براساس این سرویس استفاده از خدمات مشاوره‌ای متخصصین در زمینه‌های مختلف (حقوقی، پزشكی، فنی و ...) با پرداخت هزینه مشاوره از طریق این سرویس انجام می‌شود.امكان ارتباط با اینترنت در هر زمان بدون نیاز به تهیه كارت‌های مختلف و رمز عبور، دسترسی به اطلاعات و اخبار مربوط به سازمان‌ها نظیر هواشناسی، هواپیمایی، اخبار ورزشی و ... از دیگر قابلیت‌های این سرویس است.


نظرسنجی تلفنی (Televoting)
با استفاده از این سرویس، سازمان‌های تجاری و موسسات عمومی می‌توانند از دیدگاه های مشتریان خود در زمینه خدمات ارایه شده آگاهی یابند. پیش‌بینی نتایج مسابقات ورزشی و نیز ثبت‌نام از متقاضیان شركت در مسابقات و سرگرمی‌های صدا و سیما، از كاربردهای دیگر سرویس نظرسنجی تلفنی است.از قابلیت‌های این سرویس، تعیین مدت‌زمان اعتبار نظرسنجی و كنترل تعداد تماس است.


انتقال شماره (Number Potrability)
مشترك این سرویس می‌تواند در صورت تغییر محل جغرافیایی و به تبع آن تغییر شماره تلفن خود، ضمن اعلام شماره جدید، تمامی تماس‌های شماره قبلی را به سمت شماره تلفن جدید هدایت كند.


پست صوتی: (Unified Messaging Service)
دارنده این سرویس، این امکان را می یابد در زمانی که شرایط پاسخگویی را ندارد، مکالمات را بصورت پیام دریافت و در فرصت مناسب به آنها گوش دهد. ارتباط با این سیستم به دو گونه است: قراردادن پیام و برداشتن پیام. در هر دو حالت می توان بصورت مستقیم یا غیرمستقیم با سیستم ارتباط برقرار کرد.

17 / 08 / 89

مدیر عامل مبین نت : بیش از 140 نقطه کشور تا سال 90 تحت پوشش شبکه وایمکس قرار می گیرد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدیر عامل شرکت مبین نت از پوشش بیش از 140 نقطه کشور تحت پوشش شبکه وایمکس مبین نت خبر داد. و گفت : در سال گذشته قصد ما از حضور در این نمایشگاه اعلام موجودیت بود اما امسال قصد داریم به معرفی خدمات نوین خود بپردازیم.

مدیر عامل مبین نت اظهار داشت: حضور شرکت مخابرات با زیر مجموعه هایش ا زجمله مبین ایران و مبین نت گام مهمی در نمایشگاه تلکام و معرفی خدمات و سرویس های جدید کل مجموعه مخابرات است.
وی اضافه کرد: حضور شرکت ها به صورت مجزا چندان نمی تواند در تلکام مثمر ثمر باشد اما وقتی با همکاری یکدیگر در این نمایشگاه حضور می یابیم، تعامل و همکاری مجموعه مخابرات را نشان می دهد.
خاکی اظهارداشت: در حوزه ارتباطات ما نیازمند همکاری با سایر شرکت های فعال در این بخش هستیم و همراهی شرکت های زیر مجموعه مخابرات ایران با یکدیگر در تلکام فرصت مناسبی برای ایجاد تعامل و همکاری بیشتر است.

مهندس محمد تقی خاکی با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: در سال جاری تعهد کرده ایم که 80 نقطه از کشور تحت پوشش شبکه وایمکس مبین نت قرار گیرد.

وی ادامه داد: د رحال حاضر شبکه وایمکس مبین نت درتمامی مراکز استانها فعال شده و اکنون در حال طراحی و نصب شبکه در تمام نقاط کشور دارای فرمانداری هستیم.

خاکی افزود: مبین نت با توجه به موقعیت شبکه خاص خود و نیاز کاربران اینترنت پر سرعت بی سیم در کشور ارایه می کند.

لازم به ذکر است مبین نت در نمایشگاه الکامپ نیز حضور خواهد داشت و به معرفی خدمات خود می پردازد.
 

16 / 08 / 89

پرداخت قبض تلفن فقط در یک دقیقه

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران در نمایشگاه ( irantelecom2010 ) :سرویس 1818 یکی دیگر از سرویس های ارائه شده توسط شرکت مخابرات استان تهران است که در نمایشگاه تلکوم 2010 خدمات این سرویس ارائه می شود. از آنجایی که همواره یکی از مهمترین علل تردد مشترکان تلفن ثابت به مراکز مخابراتی و بانک‌ها، دریافت فهرست مکالمات، صورتحساب، قبوض المثنی و نیز پرداخت وجوه قبوض بوده است، از سال 84 سرویس پیام رسان (1818) راه اندازی شد که با استفاده از آن، مشترکان می‌توانند علاوه بر پرداخت غیرحضوری هزینه قبوض، از وضعیت ریزمکالمات و صورتحساب خود به شکل شنیداری یا به صورت نمابر آگاه شوند.

به گزارش خبرنگار ما، پس از خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران، ارایه سرویس های ارزش افزوده به مشترکان در دستور کار مسوولان قرار گرفت و اکنون شرکت مخابرات ایران و شرکت های زیر مجموعه سرویس های نوینی را برای عرضه آماده راه اندازی یا افتتاح کرده اند.

این سرویس راحت ترین راه برای پرداخت قبوض و صرفه جویی در هزینه رفت و آمد شهری و زمـان است.دیگر نیازی نیست که در بانک ها در صف های طولانی انتظار بکشید.در منزل با تلفن 1818 می توانید این کار را یک دقیقه انجام دهید.

این سرویس امکان پرداخت صورتحساب برای دارندگان کارتهای شبکه شتاب، با ارایه رمز دوم کارت و بدون نیاز به قبض و اعلام عدم بدهی مشترک بلافاصله پس از پرداخت توسط وی ، پخش صوتی اطلاعات مندرج بر روی صورتحساب.، پخش صوتی ریزمکالمات بین شهری،  و تماسهای انجام شده از تلفن ثابت به همراه و ارسال ریزمکالمات میان دوره و آخرین دوره مشترک به نمابر وی را می دهد.

همچنین شما می توانید در تماس با شماره 1818، کارکرد میان دوره علی الحساب مشترک و صورتحساب آخرین دوره و نیز دوره های قبل (تا 6 دوره) خود را دریافت کنید.پیش از این تمام این امور نیازمند مراجعه حضوری به دفاتر امور مشترکین بود.

چگونه با 1818 قبض پرداخت کنیم؟
مرحله نخست تماس با 1818 است.طبق پیام سیستم، باید شماره تلفن خود را وارد کرده و کلید مربع (#) را فشار دهید. در این مرحله شماره، توسط سیستم 1818، تکرار و نهایتاً تأیید می‌شود، درصورت تأیید شماره وارد شده، مبلغ بدهی شما اعلام می‌شود.

در ادامه اعلام می‌شود که برای پرداخت صورتحساب، عدد (1) و برای دریافت ریزمکالمات، و سایر خدمات، عدد (2) شماره گیری شود. برای پرداخت صورتحساب قبض، پس از شماره گیری عدد (1) که در پیام اعلام شده بود، مراحل زیر طی می شود:

باید شماره درج شده بر روی کارت شتاب (شماره 16 رقمی) را وارد کرده و سپس کلید مربع(# )را فشار دهید. سیستم، از شما رمز دوم را درخواست می‌کند. برای دریافت رمز دوم باید به یکی از عابر بانک های بانک صادر کننده کارت شتاب خود مراجعه و در قسمت تغییر رمز، رمز اینترنتی یا دوم خود را دریافت کنید.رمز دوم اعلام می‌کند که شما قبض را پرداخت کرده‌اید.

پس از پرداخت، شماره رهگیری به مشترک اعلام می‌شود که در صورت اعلام بدهی یا هرگونه مشکل در دوره های بعدی، میتوان با استفاده از این شماره، موضوع را پیگیری کرد.

اما چند نکته
باید توجه داشته باشید که برای اطلاع و دریافت ریزمکالمات؛ چنانچه برای اطلاع از وضعیت ریزمکالمات و صورتحساب تلفن خود، با سیستم تماس بگیرید و اطلاعات همان تلفن را بخواهید، نیازی به وارد کردن رمز عبور نیست، در غیر این صورت باید نسبت به دریافت یک عدد پنج رقمی بعنوان رمز عبور از مرکز مخابراتی اقدام کنید. این دریافت اطلاعات از طریق نمابر نیز امکان‌پذیر است.

درصورتی که تلفن دولتی و یا شماره‌ای باشد که در سیستم صورتحساب موجود نباشد، شماره وارد شده "غیر معتبر" اعلام می‌شود. درصورتی که مشترک بدهی نداشته باشد، هیچگونه پیامی جهت پرداخت، پخش نمی‌شود ولی برای دریافت ریزمکالمات، پیام رسانی ادامه می‌یابد.

در سرویس 1818 تمامی مشتركان حقیقی و حقوقی تلفن ثابت می توانند بدون نیاز به رمز ازطریق خط تلفن خود و فقط برای همان خط اقدام به دریافت صورت حساب ریزمكالمات بصورت شنیداری کنند.

برای دریافت ریزمكالمات از طریق فاكس و یا از طریق تلفن دیگری (غیرازخط خود) باید به مركز مراجعه و کد 5 رقمی (فقط عدد) دریافت کنند.

تلفن هایی كه caller ID ارسال نمی کنند (اعم از دورشوال ویا اینكه بنا به دلایلی ارسال Caller ID آنها بسته شده ) نمی تو انند از سرویس 1818 استفاده کنند.

مراکز تابعه می‌توانند همانند ارسال ریزمکالمات از طریق وب‌سایت شرکت، فرم مربوط به جهت واگذاری رمز عبور را در اختیار مشترکین قرار دهند. لازم به ذکر است رمز واگذارشده به تلفن‌های گروه‌دار (نظامی، انتظامی، دولتی و ...) با هماهنگی حراست ارائه می شود.


 

15 / 08 / 89

گروه شرکتهای مخابرات ایران با 100 شرکت در تله کام حضور می یابد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران :  مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از حضور 100 شرکت به طور متمرکز و تحت عنوان گروه شرکتهای مخابرات ایران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تله کام 2010) خبر داد.

دکتر داوود زارعیان با بیان اینکه با تصویب مجمع عمومی مخابرات ایران ، مقرر شد تمامی شرکتهای گروه مخابرات ایران به صورت متمرکز تحت یک مدیریت واحد در نمایشگاه بین المللی تله کام حاضر شوند ، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران ، شرکتهای مخابرات استانی ، مخابرات استان تهران ، تالیا ، ارتباطات سیار ایران، مبین نت ، مبین ایران و آریا سل امسال در سالنهای 6 و 7 نمایشگاه آخرین اقدامات و خدمات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند. وی هدف از حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تله کام را معرفی توانمندی های گروه شرکتهای مخابرات ایران ، خدمات در حال ارائه و برنامه های آینده این شرکتها عنوان کرد و گفت: تعامل با سایر شرکتهای حاضر در نمایشگاه نیز از دیگر اهداف حضور در این نمایشگاهها است.

زارعیان با بیان اینکه به شرکتهای زیرمجموعه شرکت مخابرات ایران اجازه داده شده تا در صورت تمایل به شرکتهای همکار خود نیز در این سالن ها غرفه ای تخصیص دهند ، اضافه کرد: برخی از شرکتهای زیرمجموعه مخابرات امسال با چند گروه جدید خدماتی و آمو زشی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. وی در همین حال از برگزاری کارگاهها و سمینارهای آموزشی و تخصصی از سوی گروه شرکتهای مخابرات ایران در طول برپایی نمایشگاه تله کام 2010 خبر داد و گفت: بزودی شرکتهای زیرمجموعه مخابرات برنامه های متنوع خود را برای ایام برپایی نمایشگاه اعلام می کنند که اطلاع رسانی می شود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه امسال برای اولین بار از 5 شرکت مخابرات استانی نیز خواسته شده در نمایشگاه تله کام در سالن شرکت های مخابرات ایران حضور یابند و خدمات خود را به نمایش بگذارند ، تصریح کرد: فضایی نیز برای نشریات تخصصی حوزه مخابرات و اطلاع رسانی تعبیه شده که در صورت تمایل می توانند در این سالن غرفه داشته باشند.

زارعیان با بیان اینکه در نمایشگاه تله کام امسال شرکتهای زیرمجموعه مخابرات ایران سرویس های جدیدی را برای اولین بار عرضه خواهند کرد ، گفت: برخی از شرکتهایی که به نوعی با مخابرات ایران همکاری دارند نیز در سالن مخابرات ایران حضور خواهند داشت که از جمله آنها می توان به شرکتی که قرار است خدمات پیامک تلفن ثابت را عرضه کند اشاره کرد.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با اشاره به فضای 3500 متری گروه شرکتهای مخابرات ایران در سالن 6 و 7 نمایشگاه تله کام که 22 تا 25 آیان ماه جاری برگزار می شود ، تصریح کرد: حضور حداقل 100 شرکت در سالن گروه شرکتهای مخابرات پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در غرفه شرکت مخابرات ایران نیز سرویس هایی همچون تلفن ثابت اعتباری ، NGN ، VOD و خصوصی سازی مطرح و معرفی خواهد شد. همچنین مسوولان مخابرات همه روزه در غرفه ها حضور خواهند داشت تا پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان و خبرنگاران باشند.

15 / 08 / 89

ارائه سيم كارتي با قابليت جديد در تلکام 
«ايده هاي نو، خدمات جديد»، شعارهمراه اول در تلکام


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران : مدير كل مشتركين و متقاضيان شركت ارتباطات سيار ايران با بيان اينكه درنمايشگاه‌ امسال همراه اول با شعار« ايده هاي نو، خدمات جديد »حضور مي‌يابد گفت: در نمايشگاه امسال سيم كارتي با قابليت جديد ارائه مي‌دهيم كه مختص اپراتور اول است .

علي حميدي، مدير كل مشتركين و متقاضيان شركت ارتباطات سيار ايران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بيان اينكه در نمايشگاه امسال تغييرمحسوسي نسبت به نمايشگاه‌هاي قبلي داشته ايم گفت: با توجه به توافقي كه با شركت LG داريم قرار است در اين نمايشگاه سيم كارت با گوشي به مشتركان معرفي شود.

وي در ادامه توضيح داد: در اپراتورهاي خارجي رويه‌اي وجود دارد كه معمولا گوشي‌هايي را به انضمام سيم كارت‌ به مشتركان مي‌فروشند كه گوشي مربوطه فقط با سيم كارت آن اپراتور فعال مي‌شود؛ بعنوان مثال بعضي مواقع شاهد بوديم كه گوشي وارد كشور مي‌شد كه اين گوشي با سيم كارت‌هاي ما رجيستر نمي‌شد چون آن گوشي براي سيم‌كارت اپراتور خاص تعريف شده و ما نيز سيم كارت باگوشي را در نمايشگاه‌ امسال براي اولين بار عرضه خواهيم كرد. وي درباره شركت‌هاي خارجي حاضر در نمايشگاه‌ امسال گفت: سه شركت‌ خارجي از كشورهاي ايتاليا، يونان و آلمان در نمايشگاه امسال با همراه اول حضور خواهند داشت.

وي با بيان اينكه تعداد سرويس‌هاي داخلي كه قرار است در نمايشگاه عرضه و در معرض ديد بازديد كنندگان قرارگيرد 33 عنوان است گفت: قرار است 27 شركت داخلي در نمايشگاه به همراه ما حضور يابند و همچنين طرح‌هاي مختلف خود را نيز در اين نمايشگاه ارائه مي‌دهيم.

حميدي با بيان اينكه در اين نمايشگاه موبايل پيمنت « پرداخت از طریق تلفن همراه » و سرويس‌هاي ارزش افزوده همراه اول از مباحث اساسي خواهد بود، از حضور دانشگاه صنعتي شريف به همراه شركت ارتباطات سيارايران در نمايشگاه خبرداد و گفت: شركت خدمات اول كه با شماره 1868 معرف حضور مشتركان است نيز در اين نمايشگاه با ما حضور خواهد داشت. وي معرفي خدمات 09990 و ارائه گزارشی از نحوه خدمات رساني آن به مشتركان را از ديگر خدماتي عنوان كرد كه در نمايشگاه امسال ارائه مي‌شود . حميدي گفت :همچنين بخش‌هاي سرگرمي و نظرسنجي‌ خواهيم داشت.

مدير كل امور مشتركين و متقاضيان شركت ارتباطات سيار ايران با اشاره به اهميت نمايشگاه تلكام و اثربخشي آن در كشور و حوزه ارتباطات گفت: همراه اول بعنوان يك اپراتورشناخته شده تعاملاتي را با ساير اپراتورهاي دنيا نيزدارد و با توجه به اينكه اپراتورهاي كشورهاي ديگرنيز ما را زير نظردارند و درخواست حضور،عرضه و معرفي محصولات و سرويس‌هاي ارزش افزوده خود را در نمايشگاه داشتند ما نيز اين بستر را مهيا كرديم كه آنها در نمايشگاه حضور يافته و سرويس‌هاي ارزش افزوده خود را به مردم و متقاضيان معرفي كنند.

حميدي برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي را بسيار مهم و موثر دانست و بيان داشت: اين نمايشگاه‌ با توجه به اينكه هر سال برگزار مي‌شود و در طول يكسال گذشته بسياري شركت‌ها توليدات و محصولاتي دارند كه مردم آنچنان كه بايد و شايد از آنها اطلاعي ندارند بنابراين، اين نمايشگاه‌ فرصتي فراهم مي‌آورد كه شركت‌ها و سازمان‌ها خدمات خود را به ديگران معرفي كرده و از طرفي با تجارب و خدمات ديگر شركت‌ كنندگان نيز آشنا شده و از آن بهره‌ ببرند.

وي ادامه داد: از طرفي در اين نمايشگاه كه حضور بسياري از فعالان و ارائه دهندگان سرويس را به صورت يكجا شاهديم بهترين فرصت براي تعامل و همكاري محسوب مي‌شود. وي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه گروه مخابرات در سالن های 6 و 7 حضور دارند و شرکت ارتباطات سیار و مبین نت در سالن شماره 7 خدمات خود را عرضه می کنند ، گفت: البته بسياري از سرويس‌ها و محصولات جديد را نيز قرار است در نمايشگاه ارائه دهيم كه بهتر است در زمان برگزاري نمايشگاه عنوان كرده و بازديد كنندگان با حضور در نمايشگاه و سالن همراه اول از آنها مطلع شوند.

او با بيان اينكه معمولا در اين گونه نمايشگاه‌ها سرويس‌هاي جديدي به مردم معرفي مي شود خاطرنشان كرد : البته در نمايشگاه خدماتي كه قبلا به مشتركان نيز داده مي‌شد مجددا مطرح مي‌شود، مثلا بسته‌هاي GPRS و تخفيف‌هايي كه براي آن ارائه مي‌شود كه مشتركان مي‌توانند مراجعه كرده و از نزديك از اين خدمات بهره‌ برده و استفاده كنند.

به اعتقاد حميدي اگر از حضور كشورهاي ديگر و اپراتورهاي آنها براي حضور در اين نمايشگاه دعوت كرده و با آنها تعاملاتي انجام شود واين بستر سازي مهيا شود در كارآيي نمايشگاه و حوزه مربوطه بسيار مهم و تاثيرگذار بوده و نتايج و تبعات خوبي براي حوزه ارتباطات كشورمان خواهد داشت، ما نيز دراين راستا در نمايشگاه امسال حضور سه شركت خارجي از سه كشوررا خواهيم داشت.

مدير كل مشتركين و متقاضيان شركت ارتباطات سيار ايران برگزاري نمايشگاه به صورت بین المللی را نكته مثبت آن دانست و اين حضور رامعرفي و شناسايي سازمان يا آن نمايشگاه در مجامع بين المللي دانست. وي خطاب به مشتركان گفت: سعي مان براين است كه سرويس‌ها به نحو احسن به مشتركان ارائه شوند و همچنين مشتركاني كه سيم كارت‌هايشان مشكل داشته و يا خواستار دريافت سرويس هاي مختلف هستند نيز مي‌توانند با مراجعه به غرفه همراه اول از اين خدمات استفاده كرده و مشكل خود را برطرف كنند.

وي افزود: با مراجعه و حضور بازديد كنندگان، اميدواريم آن دسته كه مشترك ما هستند ، با سرويس‌ها و خدمات ما آشنا شده و آن دسته كه مشترك ما نيستند، مشترك ما شده و از سرويس‌هاي ارزش افزوده همراه اول بهره‌ برند.

15 / 08 / 89